24. apríla 2011

České hokejové hry - Rusko zdolalo Fínsko

Ruská reprezentácia zvíťazila v rámci Českých hokejových hier v Brne nad Fínskom 4:2 a zaistila si na turnaji druhé miesto. Dvoma gólmi sa blysol Zaripov. Ruský ...

slovaci vyhrali v priprave nad rakusk Ilustračné foto Foto: SITA/Marián PeigerBRNO 24. apríla (WEBNOVINY) - Ruská reprezentácia zvíťazila v rámci Českých hokejových hier v Brne nad Fínskom 4:2 a zaistila si na turnaji druhé miesto. Dvoma gólmi sa blysol Zaripov. Ruský triumf môže v konečnom dôsledku pomôcť úradujúcim majstrom sveta z Česka, ktorí majú šancu odraziť sa z posledného miesta tohto ročníka Euro Hockey Tour. V záverečnom dueli turnaja nastúpi v nedeľu večer domáci výber ČR proti Švédsku.

Výsledok - turnaj Euro Hockey Tour - České hokejové hry v Brne:
Rusko - Fínsko 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 13. Aťušov (Birjukov, Tereščenko), 25. Zaripov (Morozov), 34. Zaripov (Rylov), 60. Tereščenko (Morozov, Zaripov) - 5. Mäenpää (Kapanen), 32. Salmela (Koivu)
Vylúčení: 10:8, navyše: Arťuchin (Rusko), Ruutu (Fínsko) DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Minář - Gebauer, Lederer, 4805 divákov

4. Česko 11 3 1 1 6 25:35 12

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.

Zostávajúci program Českých hokejových hier:
Nedeľa 24. apríla: Česko - Švédsko (18.10)

Výsledok nedeľňajšieho prípravného hokejového stretnutia v Paríži:

Francúzsko - Kanada 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 25. Hecquefeuille, 50. Da Costa - 11. Nash, 27. Spezza, 59. Stewart, 12 737 divákov