Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. novembra 2009

Českí vojaci fajčili na misii v Kosove marihuanu, hrozí im prepustenieŠtyria českí vojaci fajčili počas misie v Kosove marihuanu alebo hašiš, informuje český spravodajský portál iDNES. cz. "Už sú späť v Českej republike. Prípad v súčasnosti rieši vojenská ...Zdieľať
PRAHA 12. novembra (WEBNOVINY) - Štyria českí vojaci fajčili počas misie v Kosove marihuanu alebo hašiš, informuje český spravodajský portál iDNES. cz. "Už sú späť v Českej republike. Prípad v súčasnosti rieši vojenská polícia," uviedol v Prahe náčelník generálneho štábu Vlastimil Picek. Picek prípad oznámil v súvislosti s kauzou používania symbolov SS inými vojakmi českej misie v Afganistane. "Armáda nemá dôvod čokoľvek zatajovať a na podobné excesy okamžite reaguje," uviedol a dodal, že sú prijímané rôzne opatrenia, aby sa podobným javom predchádzalo.


Prítomnosť cannabinoidov, teda látok pochádzajúcich z marihuany alebo hašišu, odhalili u štyroch vojakoch pri bežných kontrolných testoch v októbri. Všetci boli z misie okamžite odvolaní a za preukázané užitie drog budú prepustení, uviedla hovorkyňa generálneho štábu Jana Růžičková.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zariadenia sociálnych služieb v Bratislavskom kraji dostanú rúška
<< predchádzajúci článok
Objavili spôsob ako zablokovať proteín zodpovedný za rakovinu