04. novembra 2008

Česko v príprave rozdrvilo Slovensko 7:0

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom prvom prípravnom medzištátnom stretnutí v sezóne 2008/2009 v pražskej O2 Aréne s výberom Česka 0:7 (0:3, 0:3, 0:1). Trénerovi Jánovi Filcovi tak ...

PRAHA 4. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom prvom prípravnom medzištátnom stretnutí v sezóne 2008/2009 v pražskej O2 Aréne s výberom Česka 0:7 (0:3, 0:3, 0:1). Trénerovi Jánovi Filcovi tak nevyšla premiéra po návrate do funkcie hlavného kormidelníka, ktorú opustil v roku 2002 po zisku titulu majstrov sveta v Göteborgu a na prelome augusta a septembra 2004 sa do nej dočasne vrátil, keď viedol slovenskú reprezentáciu na Svetovom pohári v Kanade. V 43. vzájomnom dueli dosiahli Česi 28. víťazstvo, 7 súbojov sa skončilo remízou a len v 8 zvíťazili slovenskí hokejisti. Mladí Slováci už v úvode I. tretiny inkasovali dva rýchle góly v priebehu jeden a štvrť minúty (od 1:48 do 3:03 min) z hokejok Červenku a Čermáka a tesne pred prvou sirénou sa presadil v presilovke Bednář. Aj v druhom dejstve inkasovali zverenci trénera Jána Filca trikrát, úspešnými strelcami boli Jágr, Marek a Klepiš. Krátko po piatom českom góle vystriedal Laca v bránke SR Imrich Petrík. Utorkový zápas sa hral pri príležitosti osláv storočnice českého hokeja. Proti Slovensku nastúpil po dvojročnej reprezentačnej pauze v českej reprezentácii útočník Jaromír Jágr, s národným tímom sa lúčil Martin Straka a prvý raz od finále MS 2005 vo Viedni viedol Česko opäť tréner Vladimír Růžička. Výsledok: Česko - Slovensko 7:0 (3:0, 3:0, 1:0) Góly: 2. Červenka (Klepiš, Bednář), 4. Čermák (Marek), 20. Bednář (Klepiš, Červenka), 26. Jágr (Straka, J. Hlinka), 28. Marek (Rolinek, Čermák), 36. Klepiš (Červenka, Bednář), 59. Rolinek (Marek) SITA