Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2021

Česko vníma Slovensko ako menej rizikové, vstup do krajiny je bez obmedzeníČeská republika zaradila Slovensko s platnosťou od utorka 22. júna medzi krajiny s nízkym rizikom nákazy koronavírusom.Zdieľať
virus_outbreak_czech_republic_02237 e076f82919d24ad5bcf4046991a59b90 676x443 23.6.2021 (Webnoviny.sk) - Česká republika zaradila Slovensko s platnosťou od utorka 22. júna medzi krajiny s nízkym rizikom nákazy koronavírusom.


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke. Z pohľadu Českej republiky sú menej rizikové aj všetky susedné krajiny Slovenska s výnimkou Ukrajiny.

Vyplnenie príjazdového formulára


V praxi sa teda Slováci nemusia pri príchode do Českej republiky preukazovať negatívnym výsledkom testu a ani nastupovať do karantény.

„Cudzinci, ktorí môžu pricestovať do Českej republiky, sú povinní i naďalej dodržiavať epidemiologické pravidlá v súlade s cestovateľským semaforom. Rovnako ako doteraz musia (okrem prichádzajúcich zo zelených krajín) vyplniť príjazdový formulár, absolvovať test pred príchodom, poprípade po príchode, resp. samoizoláciu,“ uvádza rezort diplomacie na svojom webe.

Respirátor je stále povinný


Pri ceste do Českej republiky je potrebné dodržiavať tamojšie protipandemické pravidlá a opatrenia. Medzi ne patrí najmä povinnosť nosenia respirátorov vo vnútorných priestoroch všetkých budov, čakární či zastávok.

Z pohľadu Slovenska je Česká republika zaradená medzi zelené krajiny, teda tie, v ktorých je riziko nákazy nízke.


Zdroj: Webnoviny.sk - Česko vníma Slovensko ako menej rizikové, vstup do krajiny je bez obmedzení © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku potvrdili prítomnosť delta variantu nového koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Tohtoročný GLOBSEC prebehol bez Covid incidentu vďaka špeciálne prepojenému testovaniu a riadeniu vstupu

Česko vníma Slovensko ako menej rizikové, vstup do krajiny je bez obmedzení - diskusné fórum čitateľov