Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2024

Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdovČesko zasiahli v piatok večer a v sobotu v noci veľmi silné búrky, ktoré polámali stromy. Hasiči hlásili viac ako tisíc výjazdov, najviac zásahov mali v Juhomoravskom kraji. Hovorca českých hasičov Martin Kavka ...Zdieľať
22.6.2024 (SITA.sk) - Česko zasiahli v piatok večer a v sobotu v noci veľmi silné búrky, ktoré polámali stromy. Hasiči hlásili viac ako tisíc výjazdov, najviac zásahov mali v Juhomoravskom kraji. Hovorca českých hasičov Martin Kavka pre spravodajský web TN.cz povedal, že odčerpávať vodu museli aj z ciest.


Domy podľa Kavku búrky zásadne nepoškodili, krupobitie však na niektorých miestach rozbilo strechy. V Juhočeskom kraji podľa Českého hydrometeorologického ústavu padali až desaťcentimetrové krúpy.

V Juhomoravskom kraji zasahovala aj zdravotnícka záchranná služba, ktorú zavolali k požiaru domu spôsobenému bleskom v mestečku Olešnice v okrese Blansko. Udalosť sa však podľa hovorcu juhomoravských záchranárov Lukáša Dvořáčka zaobišla bez zranení.


Zdroj: SITA.sk - Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci parlamentu sa opätovne pokúsia zvoliť kandidátov na sudcu ústavného súdu
<< predchádzajúci článok
Za dovoz nelegálneho suveníru z dovolenky môže hroziť pokuta aj väzenie. Finančná správa varuje Slovákov