03. decembra 2009

Chára dvakrát asistoval, Budaj chytal v závere

V stredajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL zaznamenal slovenský obranca Boston Bruins Zdeno Chára dve asistencie, čím pomohol "medveďom" k hladkému víťazstvu 4:1 nad Tampa Bay Lightning. ...

WASHINGTON 3. decembra (WEBNOVINY) - V stredajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL zaznamenal slovenský obranca Boston Bruins Zdeno Chára dve asistencie, čím pomohol "medveďom" k hladkému víťazstvu 4:1 nad Tampa Bay Lightning. Bek hostí Andrej Meszároš vyšiel bodovo naprázdno, do štatistík si pripísal jednu strelu.

V stretnutí Floridy s Coloradom sa do bránky hostí dostal aj Peter Budaj. Slovenský gólman musel na posledných 42 sekúnd predĺženia a následne aj v samostatných nájazdoch zaskočiť za Craiga Andersona, ktorý nedokázal pokračovať v hre po zrážke s domácim Keithom Ballardom. Budaj nemusel do konca predĺženia zasahovať ani raz. V nájazdoch vychytal prvých štyroch domácich hráčov, potom ho však dokázal prekonať autor hetriku v riadnom hracom čase Stephen Weiss, ktorý rozhodol o triumfe Panthers 6:5 po sam. nájazdoch. Za hostí neuspel v penaltách Marek Svatoš. "Myslím si, že Peter sa predviedol vo výbornom svetle," povedal tréner Avalanche Joe Sacco.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Tampa Bay 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+2

New Jersey - Vancouver 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)

Minnesota - Nashville 5:4 po predĺžení (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)

Florida - Colorado 6:5 po sam. nájazdoch (2:0, 2:2, 1:3 - 0:0, 1:0) - Peter Budaj (Colorado) odchytal
posledných 42 sekúnd predĺženia a následne zneškodnil štyri z piatich samostatných nájazdov domácich.