18. novembra 2007

Chára už aj s gólom, Brodeur na méte 500

V sobotňajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa opäť bodovo presadil iba jediný slovenský hokejista. Zdeno Chára strelil svoj prvý gól v sezóne, ku ktorému pridal aj asistenciu, v dueli s ...

NEW YORK 18. novembra (WEBNOVINY) - V sobotňajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa opäť bodovo presadil iba jediný slovenský hokejista. Zdeno Chára strelil svoj prvý gól v sezóne, ku ktorému pridal aj asistenciu, v dueli s Montrealom to však na víťazstvo nestačilo. Domáci Canadiens zlomili vývoj stretnutia vo svoj prospech tromi gólmi v tretej tretine. Súboj divíznych rivalov sa niesol v ofenzívnom duchu (pomer striel 52:36) a v závere priniesol viacero šarvátok, vďaka ktorým rozhodcovia udelili celkovo 107 trestných minút. V poslednej tretine si vyšší trest vyslúžil aj Chára, ktorému najskôr odpískali faul lakťom na Kovaleva a následne sa kapitán Bruins pobil s Latendressom. "Nebol to lakeť. Kovalev sa zohol v momente, keď som ho bodyčekoval," vyjadril sa po zápase slovenský obranca, ktorý sedel na trestnej lavici štyrikrát a necelých šesť minút pred koncom odišiel predčasne do šatne. Celkovo nazbieral 25 trestných minút.

Dlhoočakávaného 500. víťazného zápasu v kariére sa konečne dočkal gólman New Jersey Martin Brodeur. Po sérii troch neúspešných zápasov s tímami z New Yorku ho "diabli" pre svojho brankára vybojovali na pôde Philadelphie. Práve proti "Flyers" dosiahol Brodeur svoje predchádzajúce 499. víťazstvo v základnej časti NHL. Brodeur je po Patrickovi Royovi iba druhým mužom v histórii súťaže, ktorému sa podarilo pokoriť túto hranicu.
V sobotňajších zápasoch sa skvelými výkonmi blysli aj ďalší gólmani. Iľja Bryzgalov dostal šancu hneď po svojom prestupe do Phoenixu a vedeniu "kojotov" sa odvďačil shutoutom v dueli s Los Angeles. Čisté konto udržal aj Vesa Toskala v bránke Toronta a "javorové listy" v tradičnom kanadskom derby uštedrili Ottawe tretiu prehru v sezóne.
Hokejisti Detroitu narazili na svoju tohtosezónnu kliatbu v podobe Chicaga a opäť prehrali. "Jastrabom" sa podarilo svojho veľkého rivala zdolať štyrikrát v rade v jednej sezóne po prvý raz od roku 1986. Hráči "Red Wings" prestrieľali súpera v pomere 42:17, no po fatálnych chybách inkasovali trikrát pri vlastnej početnej výhode, čo je nový negatívny rekord klubu z mesta motorov. Čistým hetrikom sa v tretej tretine zaskvel Patrick Sharp, keď prvý gól dal v oslabení, druhý pri rovnovážnom pomere síl a tretí pridal do prázdnej bránky.
Hokejisti "Rangers" natiahli víťaznú sériu v Pittsburghu už na päť zápasov a predrali sa tak na čelo Atlantickej divízie. Víťazný krok majú aj "káčeri" z Anaheimu, ktorí uspeli aj na ľade silného San Jose a po štvrtom víťazstve v rade poskočili do hornej polovice tabuľky Západnej konferencie.

Výsledky:
Los Angeles - Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 32. Doan (Jovanovski, Hanzal). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:38. Brankári: LaBarbera - Bryzgalov. Diváci: 18 118

Toronto - Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 40. Tucker (McCabe, T. Kaberle), 47. Sundin (McCabe, T. Kaberle), 56. Tlustý (Bell, Antropov). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:24. Brankári: Toskala - Gerber. Diváci: 19 596

Montreal - Boston 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)
Góly: 3. S. Koivu (Ryder, A. Markov), 22. Kostopoulos (Chipchura), 25. Kosticyn (A. Markov), 38. Latendresse (Hamrlík, Chipchura), 45. Hamrlík (Streit, Plekanec), 51. Komisarek (S. Koivu), 55. Kovalev (Ryder, Streit) - 4. G. Murray (Savard, Axelsson), 24. CHÁRA (Savard, Wideman), 31. Sturm (G. Murray, CHÁRA), 52. G. Murray (Savard). Vylúčení: 13:13 na 2 min, navyše: Kosticyn na 5 min, Kostopoulos na 5+5+10 min - Alberts na 5 min, Stuart na 5+5 min, Chára na 5+10 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 52:36. Brankári: Price - Thomas. Diváci: 21 273

Philadelphia - New Jersey 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly: 36. M. Richards (Upshall, Timonen), 41. Upshall (M. Richards, Knuble) - 11. Zubrus (Greene, Zajac), 13. Rachůnek (Zubrus), 24. Eliáš (Parise, Oduya), 39. Pandolfo, 43. Gionta (Parise), 44. Parise (Eliáš, Gionta). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:24. Brankári: Biron (41. Niittymäki) - Brodeur. Diváci: 19 621

Carolina - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Brind´Amour (Stillman, Hamilton), 43. Brind´Amour (Commodore, Justin Williams) - 54. Horton (O. Jokinen, Weiss). Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Gleason - Horton (obaja na 5 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:28. Brankári: Ward - Vokoun. Diváci: 16 962

Detroit - Chicago 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Góly: 6. Rafalski (Draper, Cleary), 34. Holmström (Zetterberg, Lidström), 40. Zetterberg (Dacjuk, Holmström) - 2. Bourque (Sharp), 33. Bourque (Vandermeer, Sopel), 45. Sharp (Bourque, Lang), 54. Sharp (Seabrook, Perreault), 60. Sharp (Keith, Sopel). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:3. Strely na bránku: 42:17. Brankári: Hašek - Chabibulin. Diváci: 20 066

Pittsburgh - New York Rangers 3:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
Góly: 6. Talbot (Crosby), 9. Crosby (Sýkora, Gončar), 55. Sýkora (Malkin, Christensen) - 21. Rozsíval (Dubinsky, Hollweg), 25. Rozsíval (Avery, M. Staal), 39. Girardi (Průcha, Ťutin), 62. Strudwick (Mara, Gomez). Vylúčení: 7:2 na 2 min, navyše: Ruutu - Dubinsky (obaja na 5 min), presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:20. Brankári: Fleury - Lundqvist. Diváci: 17 125

Nashville - St. Louis 2:3 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Radulov (Weber, Legwand), 39. Tootoo (Gelinas, Židlický) - 33. Boyes, 38. Perron (Stempniak, Weight), rozhodujúci nájazd premenil Boyes. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:20. Brankári: Mason - Toivonen. Diváci: 15 246

Edmonton - Calgary 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 53. Cogliano (Gagner, Sanderson) - 33. Lombardi (Nolan, Nyström), 36. Nolan (Lombardi, Nyström), 51. Conroy (Tanguay, Iginla). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Stortini (EDM) na 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 16:27. Brankári: Garon - Kiprusoff. Diváci: 16 839

San Jose - Anaheim 1:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 48. Mitchell (Ozolinš, Roenick) - 16. Kunitz (Beauchemin, Getzlaf), rozhodujúci nájazd premenil Perry. Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:29. Brankári: Nabokov - Giguere. Diváci: 17 496