05. marca 2016

Chelsea iba remizovala so Stoke City, Citizens rozbili Aston Villu

Na snímke stredopoliar Chelsea Bertrand Traoré oslavuje svoj úvodný gól v zápase 29. kola anglickej futbalovej Premier League FC Chelsea - FC Stoke City v Londýne v sobotu 5. marca 2016. Foto: TASR/AP
Londýn 5. marca (TASR) - V šlágri 29. kola anglickej futbalovej Premier League remizoval domáci Tottenham Hotspur s Arsenalom Londýn 2:2. "Spurs" si tak naďalej držia v tabuľke druhé miesto, "Gunners" zostávajú s trojbodovu stratou tretí.

Po úvodnej územnej prevahe "kohútov" sa vedenia ujal Arsenal, keď v 39. min presnú prihrávku Hectora Bellerina poslal efektne pätičkou za chrbát Huga Llorisa Aaron Ramsey. V 55. min musel po druhej žltej karte opustiť trávnik hosťujúci Francis Coquelin a Tottenham okamžite využil početnú výhodu na otočenie skóre. Najskôr v 60. min po rohovom kope Christiana Eriksena prestrelil brankára Ospinu Toby Alderweireld a už o dve minúty neskôr po ofsajdom zaváňajúcej situácii prekonal krížnou strelou z hranice šestnástky brankára Arsenalu. Tottenham však náskok neudržal a v 76. min po presnom pase Bellerina poslal loptu z prvej do siete "kohútov" Alexis Sanchez. V tretej minúte nadstaveného času mohol oslabený Arsenal strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šancu Aarona Ramseyho zneškodnil odvážnym sklzom obranca Kevin Wimmer.

Po troch prehratých zápasoch v rade naplno bodoval Manchester City, ktorý zvíťazil nad poslednou Aston Villou po dvoch góloch Sergia Agüera a po jednom presnom zásahu Yaya Tourého a Raheema Sterlinga 4:0. Agüero mohol v zápase dosiahnuť hetrik, ale v 73. minúte nepremenil pokutový kop. Everton hrajúci od 34. min oslabený o vylúčeného Kevina Mirallasa viedol nad West Hamom United v 56. min po góloch Romela Lukaka a Aarona Lennona už 2:0 a navyše Lukaku v 69. min nevyužil pokutový kop. "Kladivári" v záverečnej fáze zápasu otočili skóre a po presných zásahoch Michaila Antonia, Diafra Sakha a Dimitriho Payeta vyhrali 3:2.

Tretiu prehru v rade si na svoje konto pripísal Newcastle United, ktorý v St. James's Parku prehral s nováčikom FC Bournemouth 1:3 a v tabuľke klesol na predposledné 19. miesto. Londýnska Chelsea viedla od 39. min nad Stoke City po góle Bertranda Traoreho 1:0. Hostia vyrovnali v 85. min po presnom zásahu Mameho Dioufa a v tejto sezóne s úradujúcim anglickým majstrom ešte neprehrali, keď v jesennej časti Premier League vyhrali 1:0 a v zápase Capital One Cup-u vyhrali 2:1 na strely zo značky pokutového kopu.