26. apríla 2007

Chelsea vyhrala nad Liverpoolom

V stredajšom súboji semifinále futbalovej Ligy majstrov sa v čisto anglickom dueli zrodilo v Londýne víťazstvo domácej Chelsea nad FC Liverpool 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v 29. ...

LONDÝN 26. apríla (WEBNOVINY) - V stredajšom súboji semifinále futbalovej Ligy majstrov sa v čisto anglickom dueli zrodilo v Londýne víťazstvo domácej Chelsea nad FC Liverpool 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v 29. min po prihrávke Didiera Drogbu v páde Joe Cole. Na Stamford Bridge sa hral zaujímavý zápas tradičných rivalov. Zatiaľ čo v prvom polčase mali hru pod kontrolou hráči Chelsea, po prestávke mali navrch hosťujúci futbalisti FC Liverpool a len zásluhou Petra Čecha "The Blues" na domácom trávniku neinkasovali. Odveta je na programe v utorok 1. mája v Liverpoole.

Chelsea - FC Liverpool 1:0 (1:0)

Gól: 29. J. Cole, rozhodovali: Markus Merk - Jan-Hendrik Salver, Carsten Kadach (všetci Nem.), 42 000 divákov (vypredané)

zostavy:

Chelsea: P. Čech - Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Terry, Ashley Cole - Obi Mikel, Makelele, Lampard - J. Cole (Wright-Phillips), Ševčenko (76. S. Kalou) - Drogba

Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Agger, Riise - Gerrard, Xabi Alonso (83. Pennant), Mascherano, Zenden - Bellamy (53. Crouch), Kuyt

V Londýne sa hral od úvodných minút svižný futbal, v ktorom sa viac v ofenzíve snažili hráči Chelsea. V 8. min sa po Ševčenkovom priťuknutí dostal do výbornej streleckej pozície Lampard, ale brankár Liverpoolu Reina osvedčil skvelý postreh. V 23. min sa opäť predstavil ostrostrelec domácich Lampard. Jeho strela z priameho kopu len tesne minula pravú žrď Reinovej svätyne. Krátko predtým si prvý zákrok v stretnutí pripísal Čech, keď zneškodnil pokus Kuyta. V 29. min dostal do behu na pravú stranu výbornú prihrávku Drogba. V šprintérskom súboji si poradil s Aggerom a skvelou prihrávkou do šestnástky prihral Joeovi Colovi. Ten hoci v páde nezaváhal a strelil prvý a ako sa neskôr ukázalo aj rozhodujúci gól zápasu. Po zmene strán sa najmä v úvodnej štvrťhodine dostali hostia do viacerých dobrých príležitostí, ale vyrovnania sa nedočkali. Do budúcotýždňovej odvety pôjde s najtesnejším náskokom Chelsea.