25. apríla 2007

Volejbalistky OMS Senica po tretí raz majsterkami Slovenska

Volejbalistky OMS Senica sa po tretí raz v rade stali majsterkami Slovenska. V treťom finálovom zápase extraligového play off zdolali Sláviu UK SLSP Bratislava 3:0 (15, 21, 21) a v sérii triumfovali ...

SENICA 25. apríla (WEBNOVINY) - Volejbalistky OMS Senica sa po tretí raz v rade stali majsterkami Slovenska. V treťom finálovom zápase extraligového play off zdolali Sláviu UK SLSP Bratislava 3:0 (15, 21, 21) a v sérii triumfovali rovnako 3:0. Bolo to už ich 19. víťazstvo nad týmto súperom v rade. O suverenite Seničaniek v slovenskej najvyššej súťaži svedčí aj to, že v celom play off prehrali iba dva sety - v semifinále jeden s Pezinkom a vo finálovej sérii rovnako jeden s vicemajstrovskou Sláviou UK. Po víťazstve v Slovenskom pohári a v Stredoeurópskej lige to bolo ich tretie celkové prvenstvo v aktuálnej sezóne.

OMS Senica - Slávia UK SLSP Bratislava 3:0 (15, 21, 21)

74 min, rozhodovali: Bajči, Schimpl, 500 divákov

Prvé lopty úvodného setu zápasu síce patrili hosťujúcim Bratislavčankám, ktoré viedli 1:0 a 2:1, ale potom už na ihrisku dominovali domáce volejbalistky. Vďaka kvalitným blokom a presným a dostatočne razantným smečom už na prvý technický oddychový čas išli za stavu 8:3. Slávistky ešte znížili na 10:9 z pohľadu Senice, ale to bolo z ich strany všetko. Za 21 min vyhrali obhajkyne titulu 25:15 a ujali sa vedenia 1:0. Nástup do druhého setu lepšie vyšiel vysokoškoláčkam, ktoré prinútili domáceho trénera Sirvoňa vziať si za stavu 2:5 oddychový čas. Ani to však domáce volejbalistky neprebudilo. Vyrovnať sa im podarilo až na 10:10, ale potom sa už opäť hralo podľa ich taktovky. Ich útok bol pestrejší, na sieti predčili súperky v útoku i v obrane. Hostky viac bodovali po chybách domácich hráčok ako vlastnou zásluhou. Seničanky vyhrali set za 24 min 25:21 a viedli už 2:0. Začiatok tretieho dejstva bol vyrovnaný. Do stavu 10:10 sa družstvá striedali vo vedení a ani jednému sa nepodarilo

vytvoriť si viacbodový náskok. Zlom nastal až potom. Pri podaní Jošovičovej Záhoráčky odskočili na 14:10 a to sa ukázalo ako rozhodujúce pre vývoj setu a tým aj zápasu. Od stavu 19:15 sa už z tribún ozývalo skandovanie: Majstri!, Majstri! Zverenky trénera Vladimíra Sirvoňa premenili hneď prvý mečbal, set, zápas i finálovú sériu ukončila doslova symbolicky perfektným smečom kapitánka Seničaniek Petronela Biksadská.

Hlasy:

Vladimír Sirvoň (tréner OMS Senica): "Slávia sa vo finále vypla k najlepším výkonom v sezóne. Myslím si, že tentoraz to bolo vyrovnanejšie finále, ako v predchádzajúcich rokoch. O to sme šťastnejší, že sme potvrdili rolu favorita a pozíciu majstra."

Martin Hančík (tréner Slávie UK SLSP Bratislava): "Aj keď sme proti favorizovanej Senici uhrali v celej sérii jediný set, oproti vlaňajšku je u nás evidentný posun v kvalite. Dievčatá bojovali, nič nevzdávali a som rád, že prispeli k tomu, že finále bolo dôstojným zakončením extraligy."

Petronela Biksadská (kapitánka Senice): "Keď som skákala na loptu, ktorá nakoniec znamenala potvrdenie nášho víťazstva a tým obhajobu titulu, vedela som, že to musím premeniť. Zavrela som oči a z celej sily som do toho udrela. Tie pocity potom, ako som videla, že môj smeč súperky nechytia, sú neopísateľné."