06. mája 2015

Chicago vyhralo v Minnesote,je krok od postupu do konferenčného finále

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk počas zápasu 5. mája 2015

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk počas zápasu 5. mája 2015 Foto: TASR/AP
New York 6. mája (TASR) - Hokejisti Chicaga sú blízko k postupu do finále Západnej konferencie NHL. Blackhawks vedú v sérii 2. kola play off už 3:0, keď v noci na stredu vyhrali v Minnesote 1:0. V drese hostí mal slovenský útočník Marián Hossa minutáž 18:35 a dve strely na bránku.

Chicagu stačil na triumf jediný presný zásah, o ktorý sa už v prvej tretine postaral v presilovej hre Patrick Kane. "Divosi" nedokázali gólovo odpovedať, brankár hostí Corey Crawford si tak vďaka 30 úspešným zákrokom pripísal čisté konto a stal sa prvou hviezdou večera. V doterajších troch dueloch série chytil 90 z 94 striel súpera. Kane má vo vyraďovačke na konte v deviatich zápasoch už šesť gólov a päť asistencií.

Duel medzi Calgary a Anaheimom sa v riadnom čase skončil 3:3 a o víťazovi rozhodne až predĺženie. Duel poslal do nadstavenia domáci krídelník Johnny Gaudreau, ktorý vyrovnal 20 sekúnd pred sirénou tretej tretiny.