Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2023

Chmelár je novým poradcom premiéra Fica. Chce si však zachovať svoje názoryPolitológ Eduard Chmelár sa stal poradcom premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Tvrdí, že si chce ...Zdieľať
eduard chmelar 676x451 29.11.2023 (SITA.sk) - Politológ Eduard Chmelár sa stal poradcom premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Tvrdí, že si chce zachovať svoje názory a v tejto funkcii nie je na to, aby tlmočil názory úradu vlády.


„To bola jedna z podmienok, že jednak si zachovám slobodu a jednak pre všetky moje názory platí, že sa nemusia stotožňovať s názorom úradu vlády,“ vyjadril sa Chmelár v internetovej relácii Teraz takto.

Ako Kissinger


Ako ďalej dodal, keď sa Henryho Kissingera pýtali, prečo robí poradcu americkému prezidentovi Richardovi Nixonovi, keď s ním nesúhlasí a Nixon „kašle“ na jeho názory, tak povedal, že jeho úlohou je predostrieť prezidentovi nejaké koncepcie, ale politické rozhodovanie je už na Nixonovi. „A tak je to správne,“ povedal Chmelár, ktorý býval pri politickom komentovaní k strane Smer-SD kritický.

Neúspešný kandidát na prezidenta


Eduard Chmelár je slovenský politický komentátor, historik a bývalý vysokoškolský pedagóg, ktorý sa 1. apríla 2023 stal poradcom podpredsedu Smeru-SD Juraja Blanára.

Neúspešne kandidoval za prezidenta vo voľbách v roku 2019 a neúspešne sa pokúšal presadiť v politike v rámci Strany zelených a strany Socialisti.sk.


Zdroj: SITA.sk - Chmelár je novým poradcom premiéra Fica. Chce si však zachovať svoje názory © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cesta k efektívnosti: Automobilové opravovne MV SR vstupujú do éry digitálnej transformácie dokumentácie
<< predchádzajúci článok
Sodastream je opäť bližšie k zákazníkom. Kúpiť sa dá už aj v predajniach BILLA