Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2023

Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútraSúd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra. Mestský súd Bratislava IV zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia voči rozkazu ministra vnútra o ...Zdieľať
naka narodna kriminalna agentura 676x451 29.11.2023 (SITA.sk) - Súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra. Mestský súd Bratislava IV zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia voči rozkazu ministra vnútra o postavení mimo službu ďalšieho z vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavla Ďurku, naposledy funkcionára Úradu inšpekčnej služby. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR.


Ako MV SR spresnilo, sudkyňa v tomto prípade vylúčila právomoc civilného súdu s odkazom na rozhodnutie kompetenčného senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý pokladá za dlhodobo a stabilne judikovaný názor. Súd súčasne opätovne konštatoval, že vydaním neodkladného opatrenia by došlo k zásahu a obmedzeniu výkonu verejnej moci iným orgánom.

Súd tak už druhýkrát rozhodol v súlade s právnym názorom MV SR, dvakrát rozhodol v prospech návrhov vyšetrovateľov NAKA postavených mimo službu.


Zdroj: SITA.sk - Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riabkov z Moskvy varuje USA pred vstupom do nových pretekov v zbrojení a nevylučuje konflikt s NATO
<< predchádzajúci článok
Útok na budovu v Chersone neprežilo päť vysokopostavených ruských predstaviteľov