Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. marca 2023

Chorvátsko zlikvidovalo protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, evakuovalo aj časť mestaChorvátske úrady v nedeľu zlikvidovali veľkú protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, ktorá bola na dne mora neďaleko mesta Rijeka, ktoré je dôležitým prístavom na severnom pobreží Jadranského mora. Miestne ...Zdieľať
russia_ukraine_war_39067 6ed9f18251f841b4ad53a92823f063f4 676x405 20.3.2023 (SITA.sk) - Chorvátske úrady v nedeľu zlikvidovali veľkú protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, ktorá bola na dne mora neďaleko mesta Rijeka, ktoré je dôležitým prístavom na severnom pobreží Jadranského mora. Miestne úrady pred začatím operácie rozozvučali varovné sirény.


Ešte predtým evakuovali časť mesta a zároveň zastavili všetku dopravu, aby oblasť zabezpečili pred tým, ako mínu so 690 kilogramami výbušnín premiestnili.

Chorvátski predstavitelia uviedli, že mína, ktorú objavili vlani v júni, bola príliš blízko mesta a museli ju presunúť ďalej a až potom núdzové tímy mohli vykonať jej kontrolovanú detonáciu.


Zdroj: SITA.sk - Chorvátsko zlikvidovalo protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, evakuovalo aj časť mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jedno z najstarších slovenských vinárstiev Hubert J. E. zbiera ocenenia doma i vo svete
<< predchádzajúci článok
OĽaNO presadilo nový model zlučovania mestských častí v Košiciach, budú môcť ľahšie zmeniť ich počet a usporiadanie