Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. mája 2007

Chorý severokórejský vodcaZdravotný stav severokórejského vodcu Kim Čong-ila sa zhoršil, čo je možno dôvodom jeho zriedkavých verejných vystúpení. Napísali v pondelok juhokórejské noviny Čcho-sun Ilbo, ktoré citovali ...Zdieľať

SOUL 28. mája (WEBNOVINY) - Zdravotný stav severokórejského vodcu Kim Čong-ila sa zhoršil, čo je možno dôvodom jeho zriedkavých verejných vystúpení. Napísali v pondelok juhokórejské noviny Čcho-sun Ilbo, ktoré citovali nemenovaný spravodajský zdroj. Podľa zdroja juhokórejské oficiálne miesta vyšetrujú správu, že "Kimova cukrovka a srdcová choroba sa zhoršili."

Informácie o zhoršenom zdravotnom stave 65-ročného severokórejského vodcu sa objavili aj v minulosti, tentoraz sú však považované za "oveľa hodnovernejšie," dodal zdroj. Americké oficiálne miesta dostali podobnú správu a snažia sa ju preveriť, uviedol. Noviny zároveň napísali, že kým za rovnaké obdobie minulého roku sa Kim na verejnosti objavil 42 krát, tento rok to bolo iba 23 vystúpení.

Noviny neuvádzajú ďalšie podrobnosti, vrátane závažnosti Kimovho zdravotného stavu. Hlavná špionážna Juhokórejská spravodajská služba uviedla, že správu preveruje. Kim vládne v Severnej Kórei od smrti jeho otca Kim Ir-sena, zakladateľa Kórejskej ľudovo-demokratickej republiky (KĽDR) v roku 1994. Má troch synov, ale dodnes neurčil svojho nástupcu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonský minister sa obesil
<< predchádzajúci článok
Údajne sa pripravuje stretnutie Fica a Gyurcsánya