10. júna 2007

Cibulková prehrala na turnaji WTA Tour v Birminghame

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ako tretia nasadená prehrala v stretnutí 1. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour DFS Classic (Tier III, dotácia 200 000 USD, ...

BIRMINGHAM 10. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková ako tretia nasadená prehrala v stretnutí 1. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour DFS Classic (Tier III, dotácia 200 000 USD, tráva) v anglickom Birminghame s 36-ročnou holandskou veteránkou Brendou Schultzovou-McCarthyovou, 208. v počítačovom poradí, hladko 2:6, 3:6. Osemnásťročná Cibulková, ktorá sa po postupe z kvalifikácie až do 3. kola hlavnej súťaže na grandslamovom podujatí Roland Garros v Paríži stane v pondelok 11. júna slovenskou rebríčkovou dvojkou medzi ženami (zo 131. pozície by sa podľa predbežných prepočtov mala vyšvihnúť približne na 80. - 85. priečku), zrejme teraz doplatila na slabú adaptovanosť po prechode z antuky na najšpecifickejší povrch - trávu.

V hlavnej súťaži v Birminghame sa predstaví Daniela Hantuchová. Dvadsaťštyriročná popradská rodáčka, pre ktorú takisto bolo vo francúzskej metropole konečnou 3. kolo dvojhry, ako trojka turnaja za Ruskou s voľnou kartou Mariou Šarapovovou a Srbkou Jelenou Jankovičovou, má v 1. kole voľný žreb. V 2. kole sa stretne s úspešnejšou z duelu nenasadenej Češky Evy Birnerovej proti niektorej kvalifikantke. Vlani trofej získala Ruska Vera Zvonarevová, ktorá teraz chýba pre problémy s ľavým zápästím. Víťazka si odvezie 28 650 USD a 140 bodov do rebríčka.
Hantuchová sa na tomto podujatí zúčastní po šiesty raz. Debutovala v roku 1999. Do hlavnej súťaže dvojhry sa premiérovo zapojila v roku 2001 a práve vtedy dosiahla svoj zatiaľ najlepší výsledok - postup do semifinále, v ktorom podľahla Holanďanke Miriam Oremansovej (6:2, 4:6, 5:7). Predvlani prehrala už v 1. kole so Španielkou Arantxou Parrovou-Santonjovou (4:6, 7:6 /3/, 6:7 /5/) a minulý rok absentovala.