05. februára 2008

Cibulková v Paríži do 2. kola proti Bartoliovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Open Gaz de France v Paríži (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Greenset). Talentovaná Slovenka zdolala v ...

PARÍŽ 5. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Open Gaz de France v Paríži (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Greenset). Talentovaná Slovenka zdolala v utorňajšom súboji 1. kola s voľnou kartou hrajúcu Francúzku Camille Pinovú za 98 minút 7:5, 6:3. Súperkou 18-ročnej fedcupovej reprezentantky v osemfinále bude ďalšia francúzska tenistka, tretia nasadená hráčka turnaja a vlaňajšia wimbledonská finalistka Marion Bartoliová. Tá mala v 1. kole voľný žreb. Cibulková (46. vo WTA tour) prehrávala v súboji dvoch hráčok nižšieho vzrastu s výborným pohybom s Pinovou (71.) v prvom sete už 3:5, ale otočila vývoj na 7:5. V druhom dejstve si piešťanská rodáčka utvorila rozhodujúci náskok z 2:2 na 5:2 a za stavu 5:3 využila pri svojom podaní druhý mečbal. Pri tom prvom zahrala dvojchybu a vzápätí ešte čelila brejkbalu súperky. "Bol to ťažký zápas, musela som si to všetko uhrať sama. Súperka bola veľmi nepríjemná, prakticky vôbec nekazila. Chodila som si pre loptičky aj k sieti, v rozhodujúcich momentoch som reagovala s rozvahou a zahrala správne lopty. Som veľmi šťastná z tohto postupu," komentovala pre agentúru SITA Dominika Cibulková. Slovenská tenisová dvojka sa krátko vyjadrila aj k utorňajšiemu žrebu stretnutí o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2009, ktorý Slovenkám prisúdil za súperky tenistky Uzbekistanu. "Je to prijateľný súper a veľmi ma potešilo, že budeme hrať v domácom prostredí," uviedla. Okrem Cibulkovej sa na parížskom koberci predstaví v 2. kole aj Daniela Hantuchová. Druhá nasadená hráčka mala v 1. kole voľno, v tom druhom sa jej postaví do cesty Slovinka Katarina Srebotniková. Dvojhra - 1. kolo: Dominika Cibulková (SR) - Camille Pinová (Fr.) 7:5, 6:3 SITA