Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

02. augusta 2012

Čierna kniha katolíckej cirkviPerverzné i bizarné, neuveriteľné i šokujúce fakty z histórie katolíckej cirkvi. Kniha, ktorá vzbudzuje pobúrenie, provokuje a roznecuje vášnivé diskusie.Zdieľať
Čierna kniha katolíckej cirkvi Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Aj o tom je novinka Čierna kniha katolíckej cirkvi, ktorá patrí v týchto dňoch na Slovensku k najžiadanejším.
 
Jedni tvrdia, že ten, kto napísal túto knihu, nepozná Boha, jeho posolstvo a nechápe katolícku cirkev. Druhí zasa tlieskajú odvahe autora a odkazujú – kto túto knihu odmieta a odsudzuje, zakrýva si oči pred pravdou. Aj tá môže niekedy bolieť, ale keď ju prijmeme, môžeme sa stať lepšími.
Áno, cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú. Autor Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi. V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy.
Hebeis pritom dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách, zaoberá sa históriou cirkvi. Odkazuje – knihu by si mali prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci. „Čiernu knihu katolíckej cirkvi som nenapísal z nenávisti, ale z ľútosti,“ vysvetľuje autor. „Nemá byť obžalobou, skôr žalobou.“ Kniha je napísaná pútavo i čítavo, odhaľuje skryté tajomstvá za „svätými dverami“ a zároveň pôsobí dôveryhodne. Nepreháňa, nezavádza, nie je jednostranná.

Prečítajte si úryvok z Čiernej knihy katolíckej cirkvi.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ivana Surovcová a Glenda Lopez doplnili tím Just Dance
<< predchádzajúci článok
Video: Špeciálna komunikácia v Turecku

Čierna kniha katolíckej cirkvi - diskusné fórum čitateľov

Svetová mafia3.8. 13:18:02