Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2007

Čína je podľa Fidela superveľmocou 21. storočiaČína sa podľa kubánskeho vodcu Fidela Castra stane vďaka "trhovému socializmu" superveľmocou 21. storočia. Uviedol to v nedeľu venezuelský prezident Hugo Chávez ktorému podľa jeho slov Castro ...Zdieľať

BARQUISIMETO 30. apríla (WEBNOVINY) - Čína sa podľa kubánskeho vodcu Fidela Castra stane vďaka "trhovému socializmu" superveľmocou 21. storočia. Uviedol to v nedeľu venezuelský prezident Hugo Chávez ktorému podľa jeho slov Castro napísal o Mao Ce-tungovi a jeho originálnej vízii. "Napísal, že Čína sa s jej stratégiou trhového mechanizmu stala superveľmocou a bude superveľmocou 21. storočia." Socializmus 21. storočia sa musí prispôsobiť novým podmienkam, citoval Chávez z deväťstránkového listu na stretnutí s novinármi počas summitu združenia Bolívarská alternatíva pre Ameriku (ALBA), ktorý sa v sobotu a nedeľu konal v Caracase.

Združenie ALBA založili v roku 2004 Chávez a Castro v Havane, aby vzdorovali zóne voľného obchodu podporovanej Američanmi. K Venezuele a Kube sa neskôr pridala Bolívia a Nikaragua. Záujem o činnosť v združení prejavil aj Ekvádor, Haiti sa na víkendovom summite zúčastnilo ako pozorovateľ. Združenie, ktoré sa teraz konalo vo venezuelskom meste Barquisimeto, je pomenované po Simonovi Bolívarovi, legendárnom revolucionárovi a osloboditeľovi Latinskej Ameriky od Španielska.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za kvartál dali stavebné sporiteľne na bývanie 5,195 mld. Sk
<< predchádzajúci článok
Aspoň tri obete streľby v nákupnom centre v Kansas City

Čína je podľa Fidela superveľmocou 21. storočia - diskusné fórum čitateľov