Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2012

Číňan je po kurióznom úteku z väzenia opäť za mrežamiJaponská polícia v piatok chytila Číňana, ktorého odvážny útek z väzenia postavil do pozoru celé japonské mesto Hirošima. Kuriózne bolo, že sa na slobodu dostal len v spodnej bielizni. ...Zdieľať
bez nazvu TOKIO 13. januára (WEBNOVINY) - Japonská polícia v piatok chytila Číňana, ktorého odvážny útek z väzenia postavil do pozoru celé japonské mesto Hirošima.


Kuriózne bolo, že sa na slobodu dostal len v spodnej bielizni. Podľa japonských médií pritom išlo o prvý útek z väzenia v krajine za posledných viac než 20 rokov.

Štyridsaťročný čínsky občan Li Kuo-lin si odpykával 23-ročný trest za to, že v roku 2005 strieľal na policajta a ukradol policajné auto. Z hirošimskej väznice sa mu v stredu podarilo uniknúť po tom, ako preliezol dva múry. Na slobodu sa dostal počas cvičenia na dvore, vyzliekol si väzenskú rovnošatu a utiekol len v spodnej bielizni.

Zadržali ho dva kilometre od väznice v zimnej čiapke a oblečení, ktoré evidentne ukradol počas úteku. Pri zatýkaní nekládol odpor.

Do pátrania sa zapojilo takmer 800 policajtov, ktorí strážili železničné stanice a prehľadávali parky s pomocou cvičených psov. Školy odporučili deťom, aby do jeho chytenia cestovali na vyučovanie len v skupinách.

Incident vyvolal v Japonsku veľký rozruch aj preto, že podľa úradov išlo o prvý prípad úteku z japonského väzenského zariadenia od roku 1989. Téma vo štvrtok dominovala japonským správam. Napriek nízkej kriminalite majú totiž Japonci pomerne veľký strach pred zločincami.

Vláda sa za bezpečnostné nedostatky, ktoré umožnili väzňov útek, ospravedlnila.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Problém s Rómami sa zakráda k Bratislave, tvrdí Belousovová
<< predchádzajúci článok
Diabetici majú k dispozícií novú liečbu látkou exenatid