Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2019

Čínski colníci zhabali pašerákom vyše 2700 sloních klovČínska colná správa v pondelok oznámila, že zhabala vyše 2700 sloních klov v rámci zásahu proti pašerákom, ktorý označila za najväčší prípad tohto druhu v krajine za ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Peking 16. apríla (TASR) - Čínska colná správa v pondelok oznámila, že zhabala vyše 2700 sloních klov v rámci zásahu proti pašerákom, ktorý označila za najväčší prípad tohto druhu v krajine za posledné roky. K zadržaniu slonoviny s hmotnosťou 6,8 tony došlo ešte 30. marca, uviedla tlačová agentúra AP.


Zakázaný tovar pašovala medzinárodná zločinecká skupina. Vo vyšetrovacej väzbe sa v súčasnosti nachádza 20 podozrivých osôb, dodali čínske orgány. Podľa vyhlásenia príslušného vládneho predstaviteľa Peking uplatňuje "politiku nulovej tolerancie, pokiaľ ide o pašovanie sloních klov, ako aj iných produktov z ohrozených druhov".

Od začiatku tohto roka zachytili čínski colníci 7,7 tony slonovinových produktov v rámci vyšetrovania 53 prípadov. Ďalších 129 prípadov sa týkalo pašovania produktov z iných ohrozených zvierat vrátane šupín zo šupinavcov, žraločích plutiev a korytnačích pancierov.

Slonovina zhabaná 30. marca pochádzala z Nigérie a iných afrických krajín. Prepravovaná bola cez niekoľko krajín, ukrytá v kontajneroch s drevom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K požiaru Notre-Dame sa vyjadrili Pellegrini aj český kardinál Duka
<< predchádzajúci článok
Le Penová chce, aby Salvini vytvoril v EP populistické zoskupenie

Čínski colníci zhabali pašerákom vyše 2700 sloních klov - diskusné fórum čitateľov