11. augusta 2009

Clijstersová je späť, nedala šancu Bartoliovej

Návrat belgickej tenistky Kim Clijstersovej na hlavný profesionálny okruh po viac ako dvojročnej prestávke pondelkovým zápasom 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour v americkom Cincinnati s Francúzkou ...

CINCINNATI 11. augusta (WEBNOVINY) - Návrat belgickej tenistky Kim Clijstersovej na hlavný profesionálny okruh po viac ako dvojročnej prestávke pondelkovým zápasom 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour v americkom Cincinnati s Francúzkou Marion Bartoliovou dopadol na výbornú. Niekdajšia jednotka svetového rebríčka Clijstersová zdolala terajšiu trinástku nasadenú na podujatí ako číslo 12 za 83 minút 6:4, 6:3. "Pociťujem skutočné nadšenie z prvého zápasu po toľkom čase. Trénovala som od februára, Cincinnati som si vytýčila ako svoj cieľ. Skvelý pocit vyhrať hneď prvé stretnutie," popísala svoje dojmy držiteľka voľnej karty, ktorá dala tenisu predčasné zbohom v máji 2007 a vo februári 2008 sa stala mamičkou dcéry Jady.

V druhom kole turnaja narazí na Švajčiarku Patty Schnyderovú, ktorá si poradila s Argentínčankou Giselou Dulkovou hladko 6:4, 6:0. Clijstersovej vystrúhala poklonu aj domáca favoritka Serena Williamsová. "Zdá sa mi, ako keby som mala dieťa ja, a nie ona. Vyzerá úžasne," vyhlásila dvojka podujatia.

Dvadsaťšesťročná Belgičanka sa od úvodnej loptičky pustila do svojej francúzskej súperky bez akéhokoľvek rešpektu a prvé štyri gemy jej nedala slovo - vyhrala 12 z 15 výmen a viedla už 4:0. V prvom sete mala 14 víťazných úderov proti Bartoliovej dvom. "Myslím si, že som začala naozaj veľmi dobre, sama som bola z toho prekvapená. Cítila som, že sa dobre pohybujem, ale môže to byť ešte lepšie," zhodnotila svoje vystúpenie Clijstersová.

Víťazka nedávneho turnaja v americkom Stanforde, kde vo finále zdolala Venus Williamsovú, bola očividne Clijstersovej ofenzívou zaskočená. "Nevedela som, čo od nej môžem očakávať. Dva roky som ju nevidela hrať. Preto ten zlý úvod. Pokúšala som sa vnútiť jej svoju hru, ale kým som prečítala jej taktiku, prehrávala som 0:4. Zlý žreb..." konštatovala po prehre s držiteľkou 34 turnajových titulov Bartoliová.