Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2011

Človek v ohrození posilňuje humanitárne kapacityZdruženie Človek v ohrození ide posilňovať svoje humanitárne kapacity vďaka Nadácii Tatrabanky. „Skvalitňovanie poskytovania humanitárnej pomoci je dlhodobou stratégiou ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Združenie Človek v ohrození ide posilňovať svoje humanitárne kapacity vďaka Nadácii Tatrabanky. „Skvalitňovanie poskytovania humanitárnej pomoci je dlhodobou stratégiou nášho občianskeho združenia,“ vysvetlil PR manažér Človeka v ohrození Peter Bestvina. V rámci šesťmesačného projektu sa pracovníci a pracovníčky zúčastnia na odborných školeniach o poskytovaní humanitárnej pomoci na Slovensku a v susedných krajinách. Školenia budú najmä o zabezpečení pitnej vody, budovaní sanitačnej infraštruktúry a poskytovaní tréningov o dodržiavaní hygieny počas humanitárnej katastrofy.

Okrem školení zorganizuje Človek v ohrození informačné stretnutia vo viacerých regiónoch Slovenska o poskytovaní humanitárnej a rozvojovej pomoci v zahraničí. Stretnutia sú plánované v Prešovskom, Košickom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krvavé protesty proti páleniu Koránu v Afganistane pokračujú
<< predchádzajúci článok
Anonymný list o Valkovej vražde bol nepravdivý

Človek v ohrození posilňuje humanitárne kapacity - diskusné fórum čitateľov