18. novembra 2006

Corgoň liga - 21. kolo - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 0:0 ŽK: 29. Wozniak, 33. ...

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 29. Wozniak, 33. Semeník - 42. Pospíšil, 86. Žofčák, 88. Siva, rozhodovali: Pavlík - Slyško, Medveď, 1 875 divákov
Zostavy
B. Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Semeník, Peter Farkaš, Kotrys - Wozniak (46. T. Libič), Pečovský, Bažík, M. Pančík - Rendľa (68. M. Ďuriš), Lietava (90.+ Jarabica)
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Lačný (65. Zošák), Žofčák, T. Sedlák, Maslo (70. Božok) - Nezmar, Babnič (87. Rák)
V prvom polčase boli útočnejší hostia a vytvorili si aj niekoľko gólových príležitostí. Prvú už v 10. min, keď Žofčák nakopával vysokú loptu v pokutovom území a v päťke sa k nej dostal Nezmar, no prestrelil Zajaca i bránku. O sedem minút neskôr Lačný ideálne našiel Babniča, no ten loptu zasiahol z prvej iba slabo a gólman Dukly tak nemal väčšie problémy. Banskobystrická Dukla sa dostala do jedinej šance v úvodnom dejstve až po polhodine hry. Pečovský sa preštrikoval cez defenzívu hostí, dobre vystrelil, no Hajdúch svoj tím podržal. Pred prestávkou však mohli ešte hostia predsa len ísť do vedenia, no ďalšiu zo šancí nevyužil Nezmar. Po zmene strán najväčšiu príležitosť zápasu spálil v 49. min Lačný, ktorý si nabehol na centrovanú loptu, dobre mieril, no Zajac aj so šťastím neinkasoval. To bolo zo strany hostí v druhom polčase všetko, iniciatívu prevzala Dukla, no gólové príležitosti nevyužila. V 56. min po Semanovom centri mieril skoro do vlastnej bránky Lačný, potom vystrašil Hajdúcha z diaľky Libič a v 78. min. po jeho centri mieril Ďuriš vedľa. Dukla mohla získať tri body, ak by v 84. min po Pečovského centri Ďuriš hlavičkoval do priestoru troch žrdí. Lopta však išla tesne vedľa. Hráči na oboch stranách predviedli prítomnej takmer dvojtisícovke divákov snaživý futbal, avšak bez gólového efektu.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "V prvom polčase sme podali ustráchaný výkon, strácali sme ľahké lopty, báli sme sa tvoriť, chýbal aj pohyb. V druhom sme však mali prevahu v poli, no súper nás do veľkých šancí nepúšťal, až na jednu Ďurišovu. Remíza je zaslúžená. Chýba nám viac agresivity v šestnástke."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Zápas mal tempo i náboj, obe mužstvá chceli vyhrať. Prvý polčas sme boli lepším mužstvom, mali sme ťah na bránu, no nevyužili sme niekoľko príležitostí. Ešte aj na začiatku druhého polčasu bola na našej strane túžba dať gól, no potom sme pustili Banskú Bystricu do hry. Mala šance, jedna z nich bola veľmi nebezpečná. Nemáme pohodu v koncovke, chýba nám sebavedomie, no bod zo Štiavničiek je cenný.

MŠK Žilina - ZTS Dubnica 2:2 (1:1)
Góly: 24. A. Nemec, 70. Šesták - 39. a 58. M. Filo ml., ŽK: 84. Vršič - 55. Grendel, 79. Tesák, 85. Pleva, rozhodovali: Hracho - Laskovský, Ádám, 2323 divákov
Zostavy
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Devátý (84. Bello), Belák, Jež (71. Tesák) - Šesták, A. Nemec, Porázik (55. Vršič)
Dubnica: Holec (22. Kolmokov) - R. Novák, Kopačka, Pleva, Adámik - Držík, Ižvolt (70. Kuzma), Bruško, Kiška, Grendel - M. Filo ml.
Pre Dubnicu, ktorá dnes musela vyhrať, sa nezačal zápas najlepšie. Opatrný úvid prerušila v 19. min akcia Beláka s Nemcom, na konci ktorej došlo k nepríjemnému stretu domáceho útočníka s brankárom hostí Holecom. Ten si v súboji zranil ľavé koleno a nahradil ho Kolmokov. V 23. min sa elegatne presadil Porázik. Otočený chrbtom k bránke sa krásne prekopol, no netrafil medzi tri žrde. O minútu neskôr bol už úspešnejší domáci Adam Nemec. Šikovne sa prekľučkoval pomedzi dvoch obrancov a položil si aj nerozohriateho Kolmokova a 12. gólom v sezóne otvoril skóre. Dubnica sa po góle prebrala., no Kuciaka v bránke domácich vážnejšie neohrozila. Naopak v 32. min sa po nádhernej kombinácii Belák - Jež - Pekarík mohli radovať domáci, no posledne menovaný takmer z bránkovej čiary prekopol odkrytú bránku hostí. V 39. minúte sa z nenápadnej akcie považanov zrodil vyrovnávajúci gól. Novák potiahol loptu zo šestnástky a vpredu našiel voľného Ižvolta, ktorého center zúžitkoval na vyrovnanie kanonier Dubnice Michal Filo. V modrobielom hrajúcich Dubničanov gól výrazne povzbudil. Po obrátke pokračovali v aktívnej hre a zatlačili domácich. Po chybe Živiny v strede pola sa v 58. minute zmocnil lopty Kiška na pravom krídle našiel Grendela, ktorého center si elegante spracoval Filo a v 16-ke sa uvolnil cez obrancu a druhým gólom v zápase a desiatim v sezóne otočil skóre. Obaja tréneri prestriedali, hra výrazne ožila a začali sa množiť aj šance. Tú najväčšiu spálil Dubničan Kiška, ktoré strelu z piatich metrov Kuska vytlačil na roh. Do šancí sa dostával aj líder tabuľky, ale až v 70. minúte po centri Ježa, keď lopta kontrolovaná Devátym prešla celou šestnástkou a dostala sa k nekrytému Šestákovi, sa dočla vyrovnania. Obe mužstvá pokračovali v otvorenom futbale so snahou rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Blízko k tomu mal Bruško, ale jeho tutovku premenil Kuciak v bráne Žiliny len na rohový kop. 85. minúta priniesla šancu Šestákovi, ktoré v poslednej chvíli stiahol v šestnástke Pleva iba za cenu pokutového kopu. Vršič to skúsil "panenkovsky", trafil brvno, a preto následnú gólovú dorážku neúspešného exekútora hlavný rozhodca Hracho neuznal. Remíza znamená pre Dubnicu definitívu v podobe boja o udržanie a natiahnutie neúspešnej ligove série so Žilinou už na deväť zápasov, v ktorých nevyhrala.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "V prvej časti sme boli lepší, keď Dubnica vyrovnala, prevzala iniciatívu. Som nespokojný, že sme nedokázali pred televíznymi divákmi podať kvalitný výkon ako v posledných zápasoch. Chválim výkon Dubnice, hrala veľmi dobre, účelne kombinovala a ako jedno z mála mužstiev tu hrali hore-dole. Dubnica má mužstvo, ktoré patrí do prvej osmičky."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Zápas symbolizoval celú našu jeseň. Keď sme mali v druhom polčase stretnutie pod kontrolou a mali sme dať na 3:1, namiesto toho sme inkasovali. S výkonom som však spokojný, motivácia bola veľká, chlapci sa chceli ukázať a dokázať, že sú neprávom tam, kde sú."

Inter Bratislava - MFK Košice 1:2 (0:0)
Góly: 65. Švancara - 63. Cicman, 72. Kolbas, ŽK: 4. Matovič, 18. Pečalka, 85. Majtán - 28. Kaminský, rozhodovali: Šipoš - Kubica, E. Cuninka, 1011 divákov
Zostavy
Inter: Bernady - Petrán, Friga, Peter Majerník, Matovič - Musil (64. Švancara), Pečalka, R. Urban, Bončo (46. Hodek) - Dirnbach, Šlahor (80. Majtán)
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, Bašista, Cicman - Kolbas (88. Boháčik), Pavol Majerník, M. Sovič (67. Lesniak), Krakovský - Piatka (67. J. Novák), Bicák
Interisti začali na Pasienkoch aktívnejšie, výsledkom čoho bola séria štandardiek, ktoré však košická obrana bez väčších problémov zlikvidovala. Hostia z metropoly východu ohrozovali Bernadyho bránku najmä po centroch z krídelných priestorov, ale tie väčšinou iba preleteli cez šestnástku. Gólovú príležitosť si v prvom polčase ani jedno mužstvo nevypracovalo, zaujal iba striedaný center Kolbasa tesne pred prestávkou, Bicák ale na hranici päťky loptu netrafil. Šancu skórovať mal v úvode druhého dejstva aktívny Bicák, no svoj únik zakončil iba strelou do vybiehajúceho Bernadyho. Po hodine hry zmrazil šance Interu na postup do prvej osmičky Cicman, ktorý po samostatnej akcii sám z uhla presne zakončil - 0:1. Hneď po výkope sa "žltočiernym" podarilo vyrovnať, keď striedajúci Švancara svojím prvým dotykom s loptou trafil z 25 metrov šibenicu Pulenovej svätine - 1:1. V 72. min sa vedenia ujali opäť Košičania, keď lopta od Kolbasa skončila v sieti prekvapeného Bernadyho. V závere sa domáci snažili aspoň vyrovnať, šance Urbana a Pečalku sa však neujali. Inter tak v jari bude definitívne bojovať len o záchranu v najvyššej súťaži.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu):" V prvom polčase obe mužstvá vyčkávali na chybu súpera, šancí bolo málo. Po obrátke sme dostali góly po našich chybách. Aj keď sme prehrávali, chlapci sa snažili a bojovali aspoň o remízu."
Jaroslav Galko (tréner Košíc):" Na Pasienky sme prišli neprehrať, čo sa nám aj podarilo. Úvod stretnutia bol nervózny a ani terén nebol ideálny. V druhom polčase sme mali čistejšie šance a podľa mňa sme zaslúžene vyhrali."

AS Trenčín - FC Senec 0:1 (0:0)
Gól: 67. Ľ. Michalík, ŽK: 19. Kozár (Senec), rozhodovali: Richtárik - Balko, Rendko, 486 divákov
Zostavy
Trenčín: Belic - Kasálek, Cs. Horváth, Mičenec, Krško (70. Baranyai) - Pastva, Kovalík, Czinege (46. Novisedlák), Dobeš - Štyvar (57. M. Rožník), Obal
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Pecha, Ľ. Michalík - V. Rožník (74. Papaj), Welker, Guldan, Ray - Kozár (62. Moughfire), Harsányi (62. Takáč)
V Trenčíne sa hralo divácky nie príliš atraktívne stretnutie. Na oboch stranách dominovala taktická hra mužstiev. Pokojnú a pre Trenčín už typickú nefutbalovú atmosféru zápasu narušovalo len skandovanie a provokácie seneckých fanúšikov. Hostia mali v prevej štyridsaťpäťminútovke územnú prevahu, ale do vážnejšieho ohrozenia Belica sa nedostali. Jediný gól zápasu padol až v druhom polčase po ojedinelej futbalovej akcii stretnutia, keď po peknom centri usmernil loptu hlavou za chrbát brankára Belica obranca Senca Michalík. Domácich prebral až inkasovaný gól a v nasledujúcich minútach sa snažili zvýšiť útočnú aktivitu, ale séria nepresných prihrávok im nedovolila zvrat v zápase. Senec hral navyše uvoľnene a Trenčínu nedovolil vážnejšie zabojovať o body do tabuľky.
Hlasy:
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "V základnej zostave sme nastúpili s troma zmenami pretože už mám v hlave jarnú časť ligovej sezóny. Musím však povedať, že hostia vyhrali zaslúžene. Aj napriek tomu,. že sme nebodovali a chýba nám psychická pohoda, snažím sa dať priestor širšiemu kádru."
Jozef Valovič (tréner Senca): "Chceli sme pokračovať vo víťaznom ťažení aj napriek tomu, že v základnej zostave dostali príležitosť štyria mladí hráči. V prvom polčase sme jednoznačne dominovali, v druhej časti hry nás Trenčín pritlačil a preto som rád, že napriek zvýšenej snahe sme naplno bodovali. Som rád, že sme postúpili do osmičky."

Artmedia Bratislava - FC Nitra 1:0 (0:0)
Góly: 77. Najman, ŽK: 26. Buryán, 44. Guédé - 20. Senecký, 20. Štajer, rozhodovali: Havrilla - Ružbarský, Weiss, 1600 divákov
Zostavy
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Burák, R. Konečný, Tchuř - Guédé (68. V. Gajdoš), J. Kozák, Buryán (88. P. Mráz), M. Ďurica - Oravec, Reiter (58. Najman)
Nitra: Senecký - Harmse, Štajer, Čeman, Ďatko - Čurgali (74. S. Bališ), Jakubjak, Szórád, Babic, Grajciar (84. R. Sloboda) - A. Hesek (70. Čižmár)
Za starým bratislavským mostom sa hral slabý medzišestnástkový futbal s minimom čistých príležitostí na obidvoch stranách. O tie domáce sa postaral Reiter, keď v 21. min po faule Štajera na Oravca nepremenil pokutový kop a v 34. min opäť neúspešne skúšal prelobovať brankára Seneckého. Šance Nitry v prvom dejstve mal na kopačke Hesek, ale v 11. min hlavičkou a v 75. min nohou mieril vedľa, resp. nad bránku. V druhom polčase obe mužstvá pokračovali v bojovnom, no nudnom predstavení. Okrem Kozákovej a Ďuricovej šance vzrušili len pokriky domácich fans "Nie sme Bratislava, sme Petržalka" alebo "Artmedia strieda, nastupuje Petržalka." Rozhodujúci gól padol v 77. min, keď center sprava hlavičkou vrátil do päťky Buryán a nekrytý Najman zblízka rozhodol o tesnom víťazstve Artmedie.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Artmedie):" Nitra hrala v defenzíve dobre, celoplošným futbalom vykrývala priestor a uzavrela nám tým cestu k bránke. Možno keby Reiter premenil penaltu alebo nasledujúcu šancu, situácia by sa pre nás vyvíjala lepšie. Súper neustále hrozil z brejkov. V druhom polčase to už bolo len o tom, kto dá gól. Aj keď dnes neboli niektorí naši hráči v optimálnej forme a pohode, bolo z nich cítiť snahu a chcenie. To sa podpísalo aj na víťaznom góle, ktorý znamenal zlom v zápase."
Ivan Galád (tréner Nitry):" V posledných troch zápasoch sme nedostali gól a s týmto zámerom sme išli aj do Petržalky. Táto taktika nám skoro vyšla, šance sme mali my aj Petržalka, žiaľ, inkasovali sme gól. Prehrali sme, mrzí nás to a musíme sa už koncentrovať na najbližší súboj s Banskou Bystricou, v ktorom musíme bodovať. Škoda, že Artmedia nezabojovala v posledných minútach podobne aj v zápase s Trnavou."

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 2:1 (1:1)
Góly: 6. a 87. Kriss (druhý z 11 m) - 28. Masaryk
ŽK: 30. Filip, 36. Kopúnek, 77. Čtvrtníček - 16. M. Kubala, ČK: 45. M. Kubala (Slovan) za úder do tváre, rozhodovali: Micheľ - Palušák, Brendza, 4554 divákov
Zostavy
Trnava: Hrdina - Turtenwald, Poljovka, T. Hanzal (72. Vido), Čtvrtníček - P. Ďuriš, Kopúnek (45. Chalupka), Filip, Juhász - Kožuch, Kriss
Slovan: Prole - Struhár, Ševela, Hanek, Urgela - Slovák (87. Dobrotka), P. Sedlák, Kausich (46. Poliaček), M. Kubala, Kosmeľ (89. Vyskočil) - Masaryk
Pre domácich to bol zápas jesene, ktorý im mal pomôcť udržať nádej na postup medzi elitnú osmičku. "Červeno-čierni" mali už od prvých minút územnú prevahu, o čom svedčí aj pomer ôsmich rohových kopov ku dvom slovanistickým. Už v 5. min vnikol do šestnástky Kopúnek, Ševela ho nekompromisne kĺzačkou, ale čisto obral o loptu a odvrátil na prvý rohový kop, ktorý následne kopal z ľavej strany Ďuriš. Presne našiel neobsadeného Krissa a najlepší strelec Trnavy hlavou nezaváhal - 1:0. Trnavčania neustále narúšali defenzívu slovanistov v 9. min Kriss opäť z otočky napálil, ale dobre postavený Prole zachránil. Slovanisti hrozili brejkmi, najmä Slovák, Masaryk, Sedlák, ale Hrdina ich strely poľahky zlikvidoval. V 28. min vypukla radosť v tábore belasých, keď Slovák potiahol loptu stredom ihriska, prekľučkoval sa do šestnástky cez Poljovku, prihral Masarykovi, ktorý krížnou strelou vyrovnal - 1:1. V 45. min nastala kontroverzná situácia na trávniku, keď Kubala v súboji neuspel, udrel do tváre súpera a po žltej dostal následne červenú kartu. Prvopolčasový prejav oboch kolektívov musel byť satisfakciou pre oba fanúšikovské tábory. Po obrátke sa ocitol Juhász v dobrej šanci, no Ševela mu nenaletel na kľučku a sľubný útok tak stroskotal. V 65. min lopta z kopačky Masaryka síce skončila v sieti, ale pre ofsajd gól nebol uznaný. Snaha domácim nechýbala, proti obrane sa presadzovali o niečo ťažie, no nakoniec chýbal povestný kus šťastia. V 83. minúte sa vyznamenal Prole, keď po hlavičke Chalupku reflexívne na čiare zachránil istý "trojbodový" gól. S blížiacim sa záverom tlak "červeno-čiernych" vrcholil. O osude zápasu rozhodla 87. min, keď Kožucha v šestnástke fauloval Masaryk, rozhodca ukázal na biely bod a najlepší strelec Spartaka Kriss pridal druhý gól a pečatil dôležité víťazstvo Spartakovcov.
Hlasy:
Jozef Adamec (tréner Spartaka): "Po dlhšom čase sme zažili jeden krásny futbalový deň, o ktorý sa zaslúžili priaznivci oboch táborov. To vyburcovalo hráčov k veľmi kvalitnému výkonu. Oba kolektívy hrali dobre, pozorne. Chceli sme hrať nátlakovo, čo sa nám darilo, strelili sme dôležité góly a uvidíme ako nám v konečnom súčte pomôžu. V druhom polčase sme boli v početnej výhode, snažili sme sa dostať Slovan pod tlak. Našou trnavskou húževnatosťou sme chceli strhnúť víťazstvo, čo sa nám aj podporilo. Ak by fanúšikovia vždy takto fandili, mohli by sme byť v najlepšej osmičke už dávno."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "V úvode sme nezachytili nápor domácich a dostali nešťastný gól, čím sme boli zaskočení. Celý zápas sme hrali to, čo sme si naplánovali. V hre dopredu sme boli patrične dôrazní. Vylúčenie nedokážem vysvetliť, to snáď vie najlepší rozhodca. Po polčase v hre o jedného menej sme sa snažili udržať polčasový výsledok, no kvôli húževnatosti Trnavčanov sa nám to nepodarilo. Micheľ proti nám odpískal zaujímavú jedenástku. Gratulujem domácim."