31. júla 2010

Corgoň liga - 3. kolo - sobota - súhrn

Foto: SITA BRATISLAVA 31. júla WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2 (0:0) Góly: ...

bez nazvu Foto: SITA

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2 (0:0)
Góly: 66. Pich - 69. Zošák, 82. Ceesay, ŽK: 32. Pleva, 56. Považanec, 89. Poljovka - 61. Patrik Mráz, 71. Piaček, rozhodovali: Hracho - Kubačka, Benko, 3640 divákov

V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý a kvalitný futbal. V 5. min sa dostali obidve mužstvá do šancí, keď dlhá lopta našla vpredu Poliačeka, no Boroš dobre vybehol a šancu zlikvidoval. Vzápätí sa o vzruch na opačnej strane postaral Seye, ktorý našiel Ďuriša, no ten na hranici šestnástky nezakončil dobre. O dve minúty neskôr po chybách v domácej obrane sa dostal k lopte Zošák, ktorý pálil tvrdo spoza šestnástky, no iba do žrde. Dukla postupom času prebrala iniciatívu, zatlačila hostí, ktorí hrali bez väčšiny hráčov stabilnej základnej zostavy. V 14. min sa Gajdoš prebil do šestnástky cez Piačeka a Chupáča, poslal loptu pred Dúbravku, kam si nabehol Považanec, no v páde nezakončil a rozhodca Hracho nepískal ani faul, ktorého sa dožadovali domáci. V 30. min sa zrodila ďalšia šanca Dukly. Po peknej kombinácii v strede poľa našiel Gajdoš Seyeho. Ten zakončil takmer z hranice šestnástky, no lopta išla tesne vedľa spojnice žrde a brvna. Žilinčania hrozili až v závere prvého polčasu, vypracovali si niekoľko príležitostí, najnebezpečnejšia bola strela asi z 20 m od Fotyika v 43. min, pri ktorej sa vyznamenal brankár Boroš.

Aj v druhom polčase pokračovala aktivita hostí, ale chýbala im vyložená šanca. Za zmienku stojí Guldanova strela spoza šestnástky vedľa bránky. Trénerovi Markovi vyšlo striedanie, keď na ihrisko poslal Picha, ktorého v 66. min vysunul peknou prihrávkou z polovice ihriska Adámik a útočník Banskej Bystrice si nabehol do šance a z pravej strany prekonal efektnou strelou Dúbravku. Potom sa však spornými verdiktmi prezentoval rozhodca Hracho, ktorý najprv v 68. min ponúkol výhodu Žiline štandardnou situáciou z 20 m a Zošák poslal loptu ponad múr pod brvno - 1:1. Následne hlavný arbiter kompenzoval situáciu na opačnej strane, keď ponúkol priamy kop z 20 m Dukle po spornom faule Piačeka na Ďuricu, no Gajdoš síce prestrelil múr, ale k Dúbravkovi dorazila už slabá lopta. Žilinčania po vyrovnávajúcom góle výrazne ožili, hlavne na hrote, kde robil domácej obrane veľké problémy striedajúci Ceesay. Dve veľké šance mu chytil brankár Boroš, no v 82. min bol už na neho prikrátky. Mráz poslal loptu do šestnástky a Gambíjčan si ju technicky spracoval a nechytateľne poslal hostí do vedenia. Dukla sa v závere snažila vyrovnať, dostala sa do niektorých príležitostí, ale skúsený majster si už tri body nenechal zobrať.

MFK Ružomberok - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (0:0)
Góly: 47. a 64. Kroupa, ŽK: 49. Bielák - 31. Hílek, 34. Hrabač, rozhodovali: Smolák - R. Sluk, Košecký, 1690 divákov

Prvýkrát smerovala lopta medzi žrde až v 18. min, s ďalekonosným streleckým pokusom domáceho Ďubeka však brankár hostí Kiss nemal najmenší problém. O päť minút neskôr zakrútil rohový kop Gašparík až do ružomberskej bránky, Hrdlička stihol loptu reflexívne vytlačiť nad brvno. V 30. min vyslal nebezpečný center z ľavej strany J. Chovanec, ružomberský útočník Kroupa však v ideálnej pozícii na hranici päťky nedočiahol na loptu. Potom zaujal prudký prízemný priamy kop Jána Masla, ktorý však skončil v Kissovom náručí. Ružomberčania boli potom až do konca prvého polčasu iniciatívnejší, obranný val Dunajskej Stredy však úspešne odolával.

Druhé dejstvo začali domáci v mohutnej ofenzíve. Ďubek vysunul do uličky striedajúceho Pekára, Kiss však vytiahol bravúrny zákrok a nebezpečenstvo odvrátil. V 47. min už dunajskostredský gólman nebol taký úspešný, keď proti strele úplne voľného Kroupu nemal najmenšiu šancu - 1:0. V sľubnej pozícii sa ocitol opäť Pekár, v rozhodujúcom momente však zakopol. Liptáci si vypracovali aj ďalšie šance. V jednej z nich sa ocitol Ján Chovanec, lopta síce skončila v sieti, ale pre ofsajd gól správne neplatil. V 64. min hostia kapitulovali po druhý raz. Chovancov center sadol presne na nohu Kroupu, ktorý si pripísal tretí presný zásah v drese MFK - 2:0. V 70. min skúšal šťastie z diaľky J. Maslo, Kiss však zasahovať nemusel. Desať minút pred koncom zápasu mohol tretí klinec do dunajskostredskej rakvy zatĺcť agilný Pekár, skóre sa však nemenilo. V platnosti zostalo aj po strele Kroupu, ktorému chytil šancu Kiss. Ružomberok bol v tomto zápase jasne lepším tímom, pre to je jeho víťazstvo zaslúžené.

FC Nitra - MFK Košice 1:1 (0:0)
Góly: 80. Rák (z pok. kopu) - 59. D. Škutka, ŽK: 53. J. Leško - 20. Viazanko, rozhodovali: Šuniar - Vorel, D. Hrčka

Prvá vážnejšia situácia prišla v 5. min, keď Kaspřák vystrelil tesne vedľa košickej bránky. V 10. min si dal takmer vlastný gól hosťujúci Kolbas. O päť minút neskôr nádherne vystrelil domáci kanonier Rák, košický brankár Tofiloski si však poradil s jeho strelou. V 17. min prvýkrát pohrozili aj hostia, Pačinda nebezpečne vystrelil a Hroššo si s jeho strelou poradil, aj keď len na dvakrát. V druhej polovici prvého polčasu mužstvá okrem viacerých nepresností nepredviedli prakticky nič. Až v 44. min po peknej kombinácii Hodúra s Valentom zakončoval Rák, jeho strela však hosťujúca obrana tečovala na roh. Ten istý hráč o minútu zahrával priamy kop, Tofiloski bol však pozorný.

Po zmene strán v 59. min sa nešťastne po odkope odrazila lopta od Šimončiča ku Škutkovi a ten z otočky volejom otvoril skóre. Nasledovala séria nepresností. Domáci však neskladali zbrane, Košút takmer vyrovnal svojím prvým dotykom s loptou. O minútu neskôr Rák premenil pokutový kop. V 85. min vycvičil Gál-Andrezly Štetinu, krásnym centrom našiel Škutku, jeho hlavičku však Hroššo chytil. Dve minúty pred koncom Tofiloski zneškodnil Rákovu technickú strelu, pre to si obe mužstvá pripísali do tabuľky po jednom bode za zmierlivú remízu 1:1.

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)
Gól: 37. Ľ. Bernáth, ŽK: 61. Coimbra, 62. Bicák - 43. Piter-Bučko, 65. P. Cicman, 70. Josl, 76. Belejík, 83. Bašista, rozhodovali: Kružliak - Chládek, Tomčík, 4182 divákov

Hostia zo Šariša nastúpili v Trnave s defenzívnejšou taktikou na jedného útočníka. Už v 2. min zápasu sa domácim fanúšikom predviedol uzdravený Kore Kono, keď z pravej strany unikol dvom brániacim Prešovčanom, po narážačke s Bernáthom sa ocitol zoči-voči brankárovi Divišovi, ale včasným sklzom mu zmaril šancu stopér Bašista. V 16. min sa opäť predviedla dvojica Kone Koro - Bernáth, ale gólman Diviš dobre prečítal uličku druhého menovaného a včasným vybehnutím zachránil. V 32. min sa po chybe Procházku dostal k lopte hosťujúci Cicman, ale jeho štipľavú jedovku k ľavej žrdi gólman Raška na dvakrát chytil. V 37. min Spartak skóroval vďaka najagilnejšej dvojici Kone Koro - Bernáth. Afričan uvoľnil kolmicou útočníka, ktorý kľučkou oklamal gólmana Diviša a ľavačkou zasunul do siete.

Úvod druhého polčasu sa niesol v menšej prevahe Trnavčanov, ale pološance Bernátha, Coimbru či Procházku zostali nevyužité. S pribúdajúcimi minútami hostia z Prešova spresnili prihrávky, zrýchlili kombinácie a začali si viac veriť, ale tri po sebe zahrané rohové kopy, priamy kop Papaja a ani zblokovaná štipľavá strela Belejíka nepriniesli zmenu stavu. V 67. min si vypýtali spartakovci priamy kop po faule Pitera-Bučka na Bernátha, následná technická strela Koneho-Kora povedľa múru lízala ľavú žrď Divišovej bránky. V 76. min sa Prešovčania predviedli, no nefutbalovým spôsobom. Belejík prehnal svoju agresivitu a nechutným zákrokom "zlikvidoval" trnavského pravého obrancu J. Čarnotu, ktorý musel okamžite striedať. Rozhodca Kružliak ukázal previnilcovi na prekvapenie všetkých len žltú kartu. V závere sa snažili Prešovčania aspoň o remízu, ale Spartak napokon ubránil jednogólové víťazstvo. Tatran predĺžil svoje čakanie na čo i len bod v novom ročníku už na 270 min.

FK Senica - MFK Dubnica 1:0 (0:0)
Gól: 83. R. Pillár, ŽK: 52. J. Gajdošík, 78. Strnad, 86. Smetana - 18. Šulek, 41. Bruško, 78. L. Beňo, rozhodovali: Matúš - Slyško, Petríček, 2275 divákov

Záhoráci sa predstavili na novom trávniku prvýkrát v novej sezóne. Prvý polčas sa hral nemastný-neslaný futbal, chýbala väčšia aktivita z obidvoch strán. V útočnej fáze však boli oveľa nebezpečnejší domáci. Už v 2. min vysunul Faldyna Diviša, ale ten z dobrej pozície zle trafil loptu. Hostia prvýkrát a pohrozili v 11. min. Lopta zo Šulekovej kopačky letela tesne vedľa. Bola to jediná vážnejšia príležitosť Dubničanov v prvom dejstve. V 19. min Kóňa vysunul Wijlaarsa, ten bol v šestnástke v dobrej pozícii, ale dlho váhal a dubnický obranca loptu tečoval na roh. Potom to skúšal po úniku Diviš. Jeho prízemnú strelu však Bajza kryl. V 34. min pekne páli Kóňa, lopta presvišťala tesne vedľa ľavej šibenice. O minútu neskôr sa zapotil brankár hostí po centri Diviša, kedy hlavičkoval Faldyna a Bajza loptu vyškriabal na rohový kop.

Ani druhý polčas nepriniesol lepší futbal. Domáci mali slabý pohyb. Hostia hrali dobre kombinačne, no v útoku boli neškodní. V 65. min narobila Bolekovi problémy strela Vavríka z 20 m. V 70. min sa Seničania dostali prvýkrát po zmene strán do zakončenia. Po centri Merziča zakončoval vedľa Smetana. O minútu to skúšal po zemi aj Piroska, lopta si však opäť nenašla cestu do siete. Na druhej strane v 78. min tvrdo pálil Riečičiar, Bolek loptu vyrazil. Rozhodnutie priniesla 83. min. Po dlhom autovom vhadzovaní Strnada loptu pekne usmernil do bránky mladý stopér Róbert Pillár a rozhodol o troch bodoch pre Senicu. Brankár Bolek si druhýkrát v rade udržal čisté konto.