Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. marca 2007

ČSA vlani znížili stratu, chystajú sa na privatizáciuČeské aerolinie (ČSA) vlani mierne znížili čistú stratu a tento rok by sa mali dostať do čiernych čísel. Štátom ovládaná spoločnosť vo štvrtkovej správe ďalej uviedla, že by sa už tento rok mala ...Zdieľať

PRAHA 8. marca (WEBNOVINY) - České aerolinie (ČSA) vlani mierne znížili čistú stratu a tento rok by sa mali dostať do čiernych čísel. Štátom ovládaná spoločnosť vo štvrtkovej správe ďalej uviedla, že by sa už tento rok mala začať pripravovať na možný predaj. "Do konca tohto roka bude v spolupráci s ministerstvom financií a rezortom dopravy vypracovaný návrh na privatizáciu ČSA," informuje správa bez bližších podrobností.

Podľa českých účtovných štandardov čistá strata spoločnosti klesla v minulom roku na 397 mil. CZK z úrovne 496 mil. CZK v roku 2005. Podľa medzinárodných účtovných štandardov (IFRS) dosiahla strata 1,5 mil. USD. ČSA predpokladajú, že by sa v tomto roku mohli dostať do zisku vo výške 42 mil. CZK za predpokladu, že sa podarí dokončiť plánovaný predaj vedľajších aktivít v oblasti carga a cateringu. Výnosy ČSA sa zvýšili o 1,3 % na 23,48 mld. CZK.

ČSA sa dostali do straty pod vedením bývalého riaditeľa Jaroslava Tvrdíka, keď masívnym investíciám do zvyšovania kapacity nezodpovedal rast cestujúcich. V minulom roku spoločnosť prepravila 5,5 mil. ľudí, čo znamená medziročný nárast o 4,7 %. V tomto roku ČSA očakáva, že prepraví 5,8 mil. pasažierov najmä vďaka novému programu na podporu predaja, ktorý začal minulý rok.

SITA, Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SR by mohla elektrinu z Ukrajiny dovážať cez projekt UCTE
<< predchádzajúci článok
Súd rozhodol o majetku spoločnosti Soneco

ČSA vlani znížili stratu, chystajú sa na privatizáciu - diskusné fórum čitateľov