12. októbra 2014

Cyklistika: Víťazom pretekov Paríž-Tours v špurte outsider Wallays

Archívna snímka. Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke vľavo) v záverečnom špurte jednoetapových pretekov z Gentu do Wevelgemu, kde obsadil tretiu priečku v nedeľu 30. marca 2014. V záverečnom špurte na 233 km dlhej trati ...

Archívna snímka. Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke vľavo) v záverečnom špurte jednoetapových pretekov z Gentu do Wevelgemu, kde obsadil tretiu priečku v nedeľu 30. marca 2014. V záverečnom špurte na 233 km dlhej trati nestačil jazdec Cannondale, ktorý v minulom roku tieto preteky vyhral, na víťaza Nemca Johna Degenkolba (uprostred) z Giantu, druhý skončil Francúz Arnaud Demare (druhý sprava). Foto: TASR/AP
Tours 12. októbra (TASR) - Víťazom 108. ročníka záverečných pretekov cyklistickej sezóny klasikov Paríž Tours (237,5 km) sa stal nefavorizovaný Belgičan Jelle Wallays, keď bol najrýchlejší v dramatickom záverečnom špurte pred skúseným Francúzom Thomasom Voecklerom. Na dažďom zmáčanej a miestami ako sklo klzkej trati obaja získali dvanásťsekundový náskok pred svojimi prenasledovateľmi zo zvyšku pelotónu. Nemecký topfavorit John Degenkolb nemal najmenšiu šancu na obhajobu svojho vlaňajšieho víťazstva a musel sa napokon uspokojiť až so 43. miestom.

Výsledky: 1. Jelle Wallays (Bel./Topsport Vlaanderen-Baloise) 5:26:18, 2. Thomas Voeckler (Fr./Team Europcar) 5:26:18, 3. Jens Debusschere (Bel./Lotto-Belisol) 5:26:30, 4. Roy Jans (Bel./Wanty- Groupe Gobert), 5. Heinrich Haussler (Austr.) všetci 5:26:30.