Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. mája 2020

Cyklón Amphan si vyžiadal v Indii a Bangladéši desiatky mŕtvych, mnohé dediny sú pod vodou (foto)Rozsiahle časti Indie a Bangladéša zostali spustošené po tom, čo sa krajinami prehnal najsilnejší cyklón za viac ako desaťročie. Mnohé miesta postihli záplavy, milióny obyvateľov zostali bez elektriny a ...Zdieľať
bangladesh_asia_cyclone_34798 8918542ffb4143f4bbb2b08de6f3051b 676x451 21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Rozsiahle časti Indie a Bangladéša zostali spustošené po tom, čo sa krajinami prehnal najsilnejší cyklón za viac ako desaťročie. Mnohé miesta postihli záplavy, milióny obyvateľov zostali bez elektriny a desiatky ľudí prišli o život. V Bangladéši hlásia 13 mŕtvych, 72 zaznamenali v indickom štáte Západné Bengálsko a dvaja ľudia zomreli v štáte Urísa.


Živel silne postihol mesto Kalkata, ktorého viaceré časti, vrátane letiska, skončili pod vodou. Vyvracal stromy, pouličné lampy, elektrické stĺpy a tiež vážne poškodil storočia staré budovy. V Bangladéši zaplavili prílivové vlny stovky dedín.


Cyklón Amphan dosiahol pevninu Indie a Bangladéša v stredu. Priniesol so sebou prudké dažde a sprevádzal ho vietor s rýchlosťou 170 kilometrov za hodinu, v nárazoch až do 190 kilometrov za hodinu.

Na záchranné práce aj obnovu po cyklóne bude mať, rovnako ako na masové evakuácie obyvateľov, vplyv pandémia nového koronavírusu.

Škody, ktoré Amphan spôsobil, budú mať pravdepodobne trvalé následky pre chudobné rodiny, ktoré už ťažko zasiahli ekonomické následky pandémie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cyklón Amphan si vyžiadal v Indii a Bangladéši desiatky mŕtvych, mnohé dediny sú pod vodou (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová navštívila Slovenskú národnú galériu a vyzvala na podporu kultúrnych inštitúcií
<< predchádzajúci článok
Hlavné mesto má sekeru 40-miliónov eur, napriek tomu nechce šetriť na Bratislavčanoch

Cyklón Amphan si vyžiadal v Indii a Bangladéši desiatky mŕtvych, mnohé dediny sú pod vodou (foto) - diskusné fórum čitateľov