Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

13. decembra 2011

Dane z bytov a domov v Trnave idú hore o polovicuZvýšenie dane z nehnuteľností schválili dnes poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave. Vlastníci bytov a rodinných domov zaplatia na budúci rok o päťdesiat percent vyššiu daň ako ...Zdieľať
peniazeeuro TRNAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Zvýšenie dane z nehnuteľností schválili dnes poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave.


Vlastníci bytov a rodinných domov zaplatia na budúci rok o päťdesiat percent vyššiu daň ako doteraz. Len mierne pocítia zvýšenie aj vlastníci nebytových priestorov a pozemkov.

Radnica plánuje v budúcom roku získať z dane 6,3 milióna eur, čo je o 200 tisíc viac ako v tomto roku.
Ročná sadzba dane za byty a rodinné domy bola v tomto roku 0,232, od 1. januára budúceho roku bude 0,35 eura za meter štvorcový.


Majitelia nehnuteľností si priplatia

V praxi to znamená, že kým v tomto roku vlastník bytu s rozlohou 70 metrov štvorcových platil daň 16,24 eura, v budúcom zaplatí 24,5 eura. Mestské zastupiteľstvo schválilo aj zníženie dane o 50 percent pre vlastníkov bytu alebo domu starších ako 62 rokov.

Nové všeobecne záväzné nariadenie zároveň stanovilo jednotnú výšku dane pre celé mesto, vrátane mestskej časti Modranka, ktorá mala doteraz daň zníženú.

Poslanci dnes rozhodli aj o zvýšení poplatkov za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu pre obyvateľov aj podnikateľov.

Obyvatelia zaplatia od budúceho roka podľa počtu osôb v byte alebo dome od 20 do 25 eur za osobu a rok, čo je podľa primátora Vladimíra Butka aj tak jeden z najnižších poplatkov spomedzi miest na Slovensku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obama sa má ospravedlniť, lietadlo nedostane, odkazuje Irán
<< predchádzajúci článok
Tržby Železníc SR sa prepadli takmer o polovicu

Dane z bytov a domov v Trnave idú hore o polovicu - diskusné fórum čitateľov