14. februára 2012

Daniela Hantuchová vypadla v Dauhe už v prvom kole

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako pätnásta prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Premier 5, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch ...

hantuchova AUHA 14. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako pätnásta prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Premier 5, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch vonku) s Rumunkou Simonou Halepovou za 154 minút veľmi tesne 6:3, 2:6, 6:7 (4).

Napriek nepriazni okolností favorizovanej dvadsiatke svetového rebríčka sa napokon vypomstilo, že v rozhodujúcom sete si dvakrát neudržala náskok brejku vrátane stavu 6:5 na gemy a podávania na postup. V tajbrejku Hantuchová okamžite mala manko 0:3 s dvojitým brejkom. Od skóre 1:5 ešte znížila na 3:5 a neskôr z 3:6 na 4:6, ale črtajúci sa obrat už nedotiahla.

Víťazka minulotýždňového podujatia v thajskej Pattayi Hantuchová predtým uspela v 11 zo svojich ostatných 12 trojsetových zápasov, v dueli tohto typu triumfovala 6-krát v rade. Proti 20-ročnej 63. hráčke renkingu Halepovej si však najmä vlastnej zákonitej únavy pod vplyvom náročného programu nezlepšila tieto úctyhodné štatistiky.

Zverenkyňa Claudia Pistolesiho Hantuchová sa v Dauhe ešte predstaví vo štvorhre po boku Poľky Agnieszky Radwanskej. V singli zo Sloveniek vstúpi v utorok do bojov aj Dominika Cibulková, a to proti Talianke Flavii Pennettovej.

Dvojhra - 1. kolo:
Simona Halepová (Rum.) - Daniela Hantuchová (SR-15) 3:6, 6:2, 7:6 (4) za 154 minút