Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. októbra 2018

Denník Sabah zverejnil fotografie členov vražedného komandaTurecký denník Sabah, považovaný za blízky prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi, v stredu zverejnil fotografie 15 mužov, o ktorých tvrdí, že boli členmi komanda ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Istanbul 10. októbra (TASR) - Turecký denník Sabah, považovaný za blízky prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi, v stredu zverejnil fotografie 15 mužov, o ktorých tvrdí, že boli členmi komanda vyslaného do Istanbulu na likvidáciu saudskoarabského novinára a kritika režimu v Rijáde Džamála Chášukdžího.


Chášukdží je nezvestný od utorka minulého týždňa, keď zašiel na saudskoarabský konzulát v Istanbule, aby si tam vyzdvihol doklady pred sobášom s tureckou snúbenicou.

Turecké úrady majú podozrenie, že Chášukdží sa tam stal obeťou "vopred naplánovanej vraždy".

Saudská Arábia tieto tvrdenia odmieta. Konzulát trvá na tom, že Chášukdží z objektu odišiel. Napriek výzvam však Saudská Arábia doteraz neposkytla žiaden dôkaz pre tieto svoje tvrdenia. Medzičasom však súhlasila, aby turecké úrady vykonali policajnú prehliadku tohto objektu.

Denník Sabah v stredajšom vydaní zverejnil fotografie tvárí a mená 15 podozrivých mužov. Snímky vznikli počas pasovej kontroly alebo pochádzajú z bezpečnostných kamier hotelových recepcií. Denník tiež napísal, že muži sa 2. októbra - v deň, keď novinár zmizol - zaregistrovali v Istanbule v dvoch hoteloch a o deň neskôr sa z nich odhlásili.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Južná Kórea zvažuje zrušenie niektorých sankcií proti KĽDR
<< predchádzajúci článok
Členovia Inštitútu NAPS u pápeža Františka spolu so sýrskou mystičkou

Denník Sabah zverejnil fotografie členov vražedného komanda - diskusné fórum čitateľov