Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2019

Desmonda Tutu hospitalizovali pre nepoddajnú infekciuDesmond Tutu, archívna snímka.Zdieľať
Desmond Tutu, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Johannesburg 4. decembra (TASR) - Juhoafrického duchovného, bojovníka proti apartheidu a laureáta Nobelovej ceny za mier Desmonda Tutu prijali do nemocnice v Kapskom Meste na liečbu infekcie, ktorú jeho manželka označila za "nepoddajnú".


"Emeritný arcibiskup Desmond Tutu bol prijatý do nemocnice na liečbu nepoddajnej infekcie," uviedla jeho manželka Leah Tutu vo vyhlásení, ktoré v stredu zverejnila nadácia Desmond & Leah Tutu Legacy Foundation. "Arcibiskup bol v ostatných rokoch viackrát hospitalizovaný z dôvodu liečby podobného stavu," dodala.

Tutu, 88-ročný emeritný arcibiskup, už viac ako 15 rokov podstupuje liečbu rakoviny prostaty. Naposledy ho hospitalizovali v septembri 2018 z dôvodu "série testov", po dvoch týždňoch ho z nemocnice prepustili, pripomína agentúra AFP.

V roku 2016 bol Tutu štyrikrát hospitalizovaný, pričom pre pretrvávajúcu infekciu súvisiacu s jeho rakovinou prostaty sa vtedy podrobil aj menšiemu chirurgickému zákroku.

Desmond Tutu dostal v roku 1984 Nobelovu cenu za mier za svoj odpor proti apartheidu. Z verejného života sa stiahol v roku 2010.

Nedávno, koncom septembra, sa v Juhoafrickej republike stretol s britským princom Harrym, jeho manželkou Meghan a ich synom Archiem, pričom sa vtedy zdalo, že sa teší dobrému zdraviu.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diskusia k potratom ukončila rokovací deň. Smolíková: Príde k zmenám
<< predchádzajúci článok
USA budú mať po dlhom čase veľvyslanca v Sudáne

Desmonda Tutu hospitalizovali pre nepoddajnú infekciu - diskusné fórum čitateľov