Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. októbra 2019

Deti na celom svete sa spoja pri modlitbe ruženca, zapojí sa aj SRDeti z celého Slovenska sa v piatok spoja s veriacimi z iných krajín sveta počas modlitby ruženca. Stane sa tak počas akcie Milión detí sa modlí ruženec, ktorú ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 18. októbra (TASR) – Deti z celého Slovenska sa v piatok spoja s veriacimi z iných krajín sveta počas modlitby ruženca. Stane sa tak počas akcie Milión detí sa modlí ruženec, ktorú organizuje pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi, ktorá o tom TASR informovala.


Do akcie Milión detí sa modlí ruženec sa prostredníctvom katechétov zapojí viac ako 300 škôl, ďalšie tisícky rodín sa prihlásili prostredníctvom internetového formulára. "Očakávame, že len na Slovensku sa bude ruženec za pokoj a mier vo svete modliť približne 20.000 detí," uviedol riaditeľ ACN Slovensko Miroslav Dzurech. Podľa neho by malo ísť o dvojnásobný počet detí oproti roku 2018.

"Ak premýšľate nad úmyslom vašich modlitieb, spomeňte si na udalosti posledných dní. Nová eskalácia konfliktu v Sýrii nám kruto pripomína, že mier vo svete je krehký a nikdy ho nemôžeme považovať za samozrejmosť," poznamenal Dzurech. Forma modlitby počas dňa je rôzna, niektoré skupiny detí sa s dospelými modlia celý ruženec, iní len jednu časť, teda jeden desiatok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RTVS pripravuje skladbu k vianočnej rozprávke
<< predchádzajúci článok
Pred 130 rokmi sa narodil herec Jozef Kello, jeden zo zakladateľov SND

Deti na celom svete sa spoja pri modlitbe ruženca, zapojí sa aj SR - diskusné fórum čitateľov