Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. decembra 2005

Devín banka: vrahovia sa obžalúvajúHlavné pojednávanie Špeciálneho súdu v kauze tunelovania Devín banky v konkurze bude dnes pokračovať v Ústave na výkon väzby v Bratislave.Zdieľať
  Senát vytýčil pojednávanie na osem dní až do 22. decembra. Podľa obžaloby mala organizovaná skupina počas konkurzu spôsobiť Devín banke škodu za približne 57 miliónov korún. Krajský súd v Bratislave 12. novembra 2001 ustanovil za správcu konkurznej podstaty Devín banky Pavla G. Za osobitného správcu konkurzu ustanovili Mareka H. Do konkurzu Devín banky sa ako veriteľ prihlásila spoločnosť Sukmont, ktorej Devín banka dlhovala 135 miliónov korún. Zároveň však Sukmont dlhovala banke 90 miliónov. Sukmont postúpila pohľadávku spoločnosti Ingon. V auguste 2002 Pavol G. a Marek H. porušili zákon tým, že započítali vzájomné záväzky a pohľadávky Devín banky a spoločnosti Sukmont. Bez súhlasu súdu vyplatili spoločnosti Ingon 35 miliónov korún. Túto sumu označili ako vyrovnanie vzájomne započítaných záväzkov a pohľadávok. Na základe zmluvy previedli Pavol G. a Marek H. na spoločnosť Slovdrev približne 22,14 milióna korún. Neskôr tieto peniaze previedli na ďalšie účty, odkiaľ ich údajne vyberali pre vlastnú potrebu.
Konatelia spoločností Slovdrev a Sentek Anton Bujňák, Štefan Holub a Zoltán Nyitrai sa ako takzvané biele kone neskôr stali nepohodlnými svedkami tunelovania a boli v rokoch 2002 a 2003 zavraždení. Obžalovaní z ich vrážd navzájom označovali za vrahov spoluobžalovaných.

 (TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V skratke
<< predchádzajúci článok
Do hlasovania sa zamiešala aj mafia

Devín banka: vrahovia sa obžalúvajú - diskusné fórum čitateľov