14. novembra 2018

Djokovič vyhral na Turnaji majstrov aj svoj druhý zápas v skupine

Srbský tenista Novak Djokovič.

Srbský tenista Novak Djokovič. Foto: TASR/AP
Londýn 14. novembra (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval aj vo svojom druhom zápase na koncoročnom ATP Turnaji majstrov v Londýne. Najvyššie nasadený hráč si v stredu v skupine Gustava Kuertena poradil s tretím nasadeným Nemcom Alexandrom Zverevom 6:4, 6:1. Výrazne sa priblížil k postupu do semifinále, istotu mu môže priniesť už triumf Američana Johna Isnera vo večernom dueli s Chorvátom Marinom Čiličom.

Djokovič a Zverev v prvom sete neponúkli súperovi ani jeden brejkbal až do stavu 4:4. V deviatej hre potom Srb odvrátil dve hrozby straty servisu a za stavu 5:4 prvýkrát Zvereva brejkol, keď využil svoj tretí setbal. Druhé dejstvo už bolo jasne v réžii svetovej jednotky. Zverenec slovenského kouča Mariána Vajdu v ňom súpera deklasoval 6:1 a za 78 minút získal stretnutie pre seba hladko v dvoch setoch.