27. mája 2015

Dnepr Dnepropetrovsk remizuje so Sevillou 2:2 po 1. polčase

Na snímke pohárová trofej pre víťaza pred začiatkom finále futbalovej Európskej ligy UEFA 2014/2015 Dnepr Dnepropetrovsk - FC Sevilla na štadióne vo Varšave v Poľsku v stredu 27. mája 2015. Foto: TASR/AP
Varšava 27. mája (TASR) - Futbalisti FC Dnepr Dnepropetrovsk remizovali po prvom polčase varšavského finále Európskej ligy UEFA 2014/2015 s obhajcom titulu FC Sevilla 2:2.

Ukrajinský tím dostal do vedenia už v 7. minúte chorvátsky útočník Nikola Kalinič, no následne sa musel výrazne stiahnuť do defenzívy a po dvadsaťjeden minútach neustál drvivý tlak Sevilly. Po rohovom kope vyrovnal presnou strelou Grzegorz Krychowiak a tri minúty neskôr ukázal svoju chladnokrvnosť v zakončení najlepší strelec španielskeho mužstva Carlos Bacca. Sevilla však tesný náskok neudržala, minútu pred koncom polčasu vyrovnal technickou strelou z priameho kopu Ruslan Rotaň.

Tréneri oboch tímov zvolili na stredajšie finále rozostavenie 4-2-3-1. Zápas viedol skúsený anglický rozhodca Martin Atkinson. Vo Varšave malo zastúpenie aj Slovensko, delegátom Európskej futbalovej únie (UEFA) bol pre tento duel generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jozef Kliment.