01. mája 2007

Do finále po rozstrele z 11 m FC Liverpool

V utorňajšom odvetnom zápase prvého semifinále futbalovej Ligy majstrov 2006/2007 zvíťazil v čisto anglickom súboji na štadióne Anfield Road domáci tím FC Liverpool nad FC Chelsea 1:0 (1:0, 1:0) po ...

LIVERPOOL 1. mája (WEBNOVINY) - V utorňajšom odvetnom zápase prvého semifinále futbalovej Ligy majstrov 2006/2007 zvíťazil v čisto anglickom súboji na štadióne Anfield Road domáci tím FC Liverpool nad FC Chelsea 1:0 (1:0, 1:0) po predĺžení. Úvodné stretnutie v Londýne na Stamford Bridge minulú stredu vyhrala Chelsea rovnakým rozdielom, takže o postupujúcom do finále sa rozhodovalo v rozstrele z 11 m. V ňom napokon mali viac šťastia a presnejšiu mušku hráči Liverpoolu (4:1), keď brankár Jose Reina zlikvidoval pokusy Arjena Robbena v prvej a Geremiho v tretej sérii. Zhodne išlo o striedajúcich hráčov. Na začiatku štvrtého sledu dal víťazný gól z bieleho bodu Holanďan Dirk Kuyt.

Jediný presný zásah v riadnej hracej dobe zaznamenal už v 22. minúte Daniel Agger. V 32. minúte zlikvidoval obrovskú šancu hosťujúceho Didiera Drogbu na vyrovnanie gólman Reina. V 59. min mal "postupový" gól na hlave po Riiseho centri Kuyt, trafil však len do brvna. Počas úvodnej pätnásťminútovky nadstavenia mal dve veľké šance v drese domácich opäť Kuyt a z jednej dokonca aj skóroval, ale v oboch prípadoch bola akcia Liverpoolu zastavená pre postavenie mimo hry. Holanďan neprekonal brankára Petra Čecha ani strelou zo siedmich-ôsmich metrov v 118. min.

FC Liverpool - Chelsea 1:0 (1:0, 1:0) po predĺžení, 4:1 v rozstrele z 11 m - prvý zápas 0:1, do finále futbalovej Ligy majstrov 2006/2007 postupuje FC Liverpool
Gól: 22. Agger, ŽK: 62. Agger, 110. Zenden - 29. Ashley Cole, rozhoduje: Mejuto Gonzalez (Špa.), 42 000 divákov Zostavy:
Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Agger, Riise - Pennant (78. Xabi Alonso), Gerrard, Mascherano (118. Fowler), Zenden - Crouch (106. Bellamy), Kuyt
Chelsea: P. Čech - Paulo Ferreia, Essien, Terry, Ashley Cole - Makelele (118. Geremi), Lampard, Mikel, J. Cole (98. Robben) - Kalou (107. Wright-Philipps), Drogba