12. marca 2008

Do semifinále postúpil Trenčín

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - konečný stav série 3:4, do semifinále postúpil Trenčín

12.marca (WEBNOVINY) MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - konečný stav série 3:4, do semifinále postúpil Trenčín Góly: 34. Koložváry (L. Říha, Hriňa), 55. Török (Podstavek) - 11. Pardavý (Homer, V. Král), 35. S. Saliji (Pardavý), 61. Homer (Křetinský) vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: S. Saliji 10 min za nešportové správanie, Urban (obaja Trenčín) 10 min za údery do hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Tvrdoň, Pavlovič, 4200 divákov Zostavy: Martin: Lakosil - Polák, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, Vantroba, Kolba - Török, M. Beran, Podstavek - L. Havel, Koložváry, L. Říha - Džerinš, M. Macho, Markovič Trenčín: V. Kováč - Homer, Křetinský, Malinský, P. Mikuš, Fatyka, Urban - Čacho, A. Kollár, V. Král - Hanzal, J. Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Húževka, Pardavý - Marek Haščák, od 25. min Kútny V rozhodujúcom štvrťfinálovom zápase nechceli Martinčania ponechať nič na náhodu. Zo šatne ich vyprevádzal kominár, ale v I. tretine im chýbala energia. Domáci sa trápili a nevyužili až päť presiloviek. Najväčšiu šancu mal Martin v 9. min, no na brankákovej čiare zachránil Duklu obranca Urban. V tej istej minúte nastrelil Homer hornú žŕdku domácej bránky. Trenčania hrali rozumnejšie a v 11. min zužitkovali početnú výhodu o dvoch hráčov, keď Pardavý prestrelil Lakosila - 0:1. Domáci naďalej pôsobili kŕčovitým dojmom a desať sekúnd pred prvou prestávkou mali šťastie. Počas oslabenia Trenčína zlikvidoval Lakosil sľubnú šancu Nemca. Druhá tretina mala dramatickejší náboj. V 23. min Král trafil konštrunkciu martinskej bránky. Domáci potom pridali a gólovej radosti sa dočkali v 34. min, keď Říhovu akciu zakončil Koložváry - 1:1. Už o 88 sekúnd neskôr bolo 1:2, keď Saliji krížnou strelou prekvapil Lakosila. V tretej tretine si Trenčín dlho kontroloval tesný jednogólový náskok a pomohla mu k tomu aj nemohúcnosť domácich. Martinčania sa však nevzdávali, stále príkladne bojovali a aj keď sa im hra nedarila podľa predstáv, neklesali na duchu. Vyplatilo sa im to v 55. min, keď Podstavek z vlastnej modrej prihral Törökovi číhajúcemu na súperovej modrej čiare a martinský útočník zvládol bláfak bravúrne - 2:2. Do konca riadneho hracieho času sa už výsledok nezmenil, hoci hráči MHC mal šancu počas svojej desiatej presilovky, ale ani tú nedokázali premeniť na rozhodujúci úder. Predĺženie sa hralo len tridsaťjeden sekúnd. Homer propagačne vystrelil smerom na martinskú bránku, puk sa odrazil pred Lakosila, ktorý si ho z nepochopiteľných príčin vrazil za chrbát. Gól potvrdil aj videorozhodca. Trenčínu sa tak podaril neuveriteľný obrat v sérii a stal sa prvým tímom, ktorému sa v extralige podarilo otočiť stav série z 0:3 na 4:3. SITA

Súhrn výsledkov stredajších tretích štvrťfinálových stretnutí play off I. slovenskej hokejovej ligy