Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. januára 2010

Do strany som priniesol zmeny, tvrdí FigeľPredseda KDH Ján Figeľ je presvedčený, že do strany priniesol zmeny, ktoré už prinášajú ovocie. „To nové znamenalo personálne a systémové zmeny, ktoré nikdy nie sú ľahké. To nové znamená ...Zdieľať
BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) – Predseda KDH Ján Figeľ je presvedčený, že do strany priniesol zmeny, ktoré už prinášajú ovocie. „To nové znamenalo personálne a systémové zmeny, ktoré nikdy nie sú ľahké. To nové znamená intenzívnejšiu komunikáciu do vnútra i navonok a zároveň programovosť, aby sme boli schopní ponúknuť celkové riešenia pre krajinu. Štátotvorné, nielen sektorové, ale systémové riešenia. Som presvedčený, že to prinesie a prináša ovocie,“ povedal Figeľ v rozhovore pre agentúru SITA.


Voľby v roku 2009 boli pre KDH testy, ktoré ukázali slabiny aj potenciál hnutia. „Pred rokom bola v KDH oveľa ťažšia situácia. Bolo to evidentné aj na verejnej mienke, aj na dlhodobej ťažkej perspektíve. Hnutie je konsolidované a ak na úvod roka malo medzi šiestimi-siedmimi percentami, dnes je v trojici najsilnejších strán. Ak bolo KDH pred tromi rokmi šieste v parlamentných voľbách, nádejame sa oprávnene, ale s veľkým nasadením, v lepší výsledok v roku 2010. Hovorím to so všetkou pokorou aj odhodlanosťou,“ vyhlásil Figeľ.
Figeľ si myslí, že ak by nepomohol KDH ešte ako eurokomisár v eurokampani, možno by výsledok hnutia bol ešte horší. KDH v júnových voľbách získalo dva mandáty v Európskom parlamente. V minulom volebnom období však v tejto inštitúcii malo troch poslancov.

Pokles zaznamenalo KDH aj v novembrových regionálnych voľbách. „Na jednej strane tu bol pokles, ale na druhej strane to bol dôležitý test pred rokom 2010, keď v celoslovenskom priestore Smer-SD nasadil ťažké váhy, ale aj svoj štýl politiky. My chceme byť alternatívou, ktorá musí vydať väčší výkon, ak chce zmeniť dnešné smerovanie. Rok 2009 som skôr prijal v dedičstve, keďže som nastúpil naplno do funkcie v októbri,“ uviedol.SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klaus chce voľby čo najneskôr, teda koncom mája
<< predchádzajúci článok
PREZIDENT: Vysoké školy by sa mali skvalitniť

Do strany som priniesol zmeny, tvrdí Figeľ - diskusné fórum čitateľov