Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Do Švédska sa vrátilo 7 detí rodičov, ktorí zahynuli v bojoch za ISDo Švédska sa vrátilo sedem detí, ktorých rodičia - Švédka a Nór - sa pridali k militantom z Islamského štátu (IS) a pri bojoch v Sýrii prišli o život. Povedal to podľa ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Göteborg 15. mája (TASR) - Do Švédska sa vrátilo sedem detí, ktorých rodičia - Švédka a Nór - sa pridali k militantom z Islamského štátu (IS) a pri bojoch v Sýrii prišli o život. Povedal to podľa agentúry AP v stredu starý otec zmienených detí.


Starý otec Patricio Galvez pre švédsku stanicu SVT uviedol, že o všetky deti vo veku 1-8 rokov sa postarajú sociálne služby, pričom teraz podľa jeho slov potrebujú "ticho a pokoj".

Galvezovi nepovolili v apríli vycestovať do Iraku, kde si chcel vyzdvihnúť deti svojej dcéry Amandy Gonzalesovej a jej nórskeho manžela Michaela Skramoa, ktorí podľa medializovaných správ prišli o život začiatkom roka.

Deti páru žili najskôr v utečeneckom tábore na severe Sýrie a neskôr ich premiestnili do irackého mesta Arbíl.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konferencia Metro ON Line 2019 by mala pomôcť mladým podnikateľom
<< predchádzajúci článok
EÚ vo výzve WiFi4EU podporí internet zadarmo pre 3400 miest a obcí

Do Švédska sa vrátilo 7 detí rodičov, ktorí zahynuli v bojoch za IS - diskusné fórum čitateľov