![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Streda 5.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Imrich
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
10. februára 2008
Do užívania odovzdá SAD dvanásť nových autobusov v Ružomberku
Dvanásť nových autobusov odovzdajú do užívania v utorok v priestoroch prevádzky dopravného podniku Slovenská autobusová doprava (SAD) Liptovský Mikuláš, a. s. v Ružomberku. Štyri
Zdieľať
z nich poslúžia na prepravu medzi Ružomberkom a obcami Liptovské Revúce, Komjatná, Ludrová, Liptovská Štiavnica a Liptovské Sliače. Ďalších sedem je určených na prevoz medzi Liptovským Mikulášom a okolitými obcami. Jeden autobus zabezpečí dopravu medzi Dolným Kubínom a Žilinou. Ide o nové klimatizované vozidlá od výrobcu SOR Libchavy. Ich používaním sa zvýši komfort cestovania, oproti starým autobusom a zároveň umožnia ušetriť približne päť až šesť litrov pohonných látok na sto kilometrov, informoval agentúru SITA hovorca Žilinského samosprávneho kraja Peter Kubica. Po odovzdaní do užívania SAD vyradí z prevádzky 12 starých vozidiel s rokom výroby 1985 až 1990 s priemerným vekom 20 rokov.
Štátny podnik SAD Liptovský Mikuláš vznikol 1. septembra 1999 po zlúčení SAD Dolný Kubín a SAD Ružomberok. Ako akciová spoločnosť funguje od roku 2002. Jej súčasťou sú prevádzky v Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, Dolnom Kubíne, v Námestove a vozovňa v Trstenej. Prevádzkuje 118 liniek, z toho 92 prímestských a 26 mestských. SAD L. Mikuláš, a. s. minulý rok vykázala zisk 350-tis. Sk. Tento rok plánuje do vozového parku zakúpiť celkovo 44 nových autobusov v hodnote 240 mil. Sk. Oproti roku 2006 zaznamenal dopravca pokles prepravených osôb v mestskej autobusovej doprave o sedem percent.
SITA
