08. decembra 2011

Dobrí anjeli vyhrali v Španielsku v zápase Európskej ligy

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 9. kola Európskej ligy 2011/2012 v základnej C-skupine na palubovke španielskeho tímu Rivas Ecópolis 68:62 (34:30), ...

dobri anjeli MADRID 8. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 9. kola Európskej ligy 2011/2012 v základnej C-skupine na palubovke španielskeho tímu Rivas Ecópolis 68:62 (34:30), k čomu im okrem 47 doskočených lôpt výrazne pomohlo aj 5 trojok Erin Lawlessovej.

Zverenky Štefana Sviteka nastúpia vo svojom záverečnom euroligovom súboji tohto kalendárneho roka v stredu 14. decembra v košickej Infiniti aréne proti chorvátskemu družstvu Gospič Croatia.

Výsledok - štvrtok:

Rivas Ecópolis (Šp.) - Good Angels Košice (SR) 62:68 (21:20, 9:14, 17:13, 15:21)

Najviac bodov Rivasu: A. Jonesová 14 (11 doskokov), Aguilarová 14 (3 trojky), Dubljevičová 10
Zostava a body Košíc: McCrayová 11, Kupčíková 9, Bojovičová 8, Vieruová 7, Pedersenová 5 (Lawlessová 20/5 trojok, Jurčenková 4, Hricková a Sverrisdóttirová po 2, Čarnoká 0)
TH: 13/11 - 22/15, fauly: 17 - 19, trojky: 7 - 7

Domáce viedli v úvodnej štvrtine 13:7 aj 21:14, ale Košice aj vďaka zmene obrany otočili 10-bodovou šnúrou na 24:21 vo svoj prospech. Bodovo takmer vyrovnaný prvý polčas dotiahli Košice do víťazného konca. Po zmene strán sa v 25. min zásluhou trojky Bojovičovej ujali vedenia 41:32. Sériou chýb si však situáciu poriadne skomplikovali.

Z 39:47 sa Rivas 12-bodovou šnúrou ujal vedenia 51:47 v 31. min. Neskôr, keď Ecópolis viedol 56:51, Good Angels zabrali a oplácali rovnakou mincou - 12-bodovou šnúrou získali 106 s pred koncom záverečnej štvrtiny rozhodujúci náskok 63:56. Trojka Aguilarovej síce stenčila rozdiel na štyri body, 14 s pred koncom ho však Košice zdvojnásobili (69:57).

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): "Na začiatku sme hrali osobnú obranu a problémy nám spôsobovala domáca Jonesová. Rivas si utvoril náskok, no keď sme prešli do kombinovanej obrany, súper si v druhej a tretej štvrtine nevedel dať rady. Treba za to zložiť poklonu našim trénerom, hráčky boli veľmi dobre pripravené. Neuveriteľnými chybami sme si síce v závere skomplikovali cestu za víťazstvom, ale skonsolidovali sme sa a 12-bodovou šnúrou otočili skóre v náš prospech. Hráčkou zápasu bola Erin Lawlessová, ktorá dala trojku vždy, keď nám tieklo do topánok. Nedali sme až sedem trestných hodov, istotu víťazstva sme mohli mať oveľa skôr.