Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. novembra 2023

Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračujeViac ako desať ruských vojakov sa v nedeľu vzdalo na tavrijskom fronte. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinskej tavrijskej operatívno-strategickej skupinyZdieľať
russia_ukraine_war_changed_lives_48978 21f321beac99490bae4ec468fa881a0b 676x451 13.11.2023 (SITA.sk) - Viac ako desať ruských vojakov sa v nedeľu vzdalo na tavrijskom fronte. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinskej tavrijskej operatívno-strategickej skupiny Oleksandr Tarnavskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Včera sa vzdal najmenej tucet ruských útočníkov. Celkovo na tavrijskom fronte nepriateľ podnikol 22 leteckých útokov, uskutočnil 43 bojových stretov a vykonal 576 delostreleckých útokov,“ uviedol Tarnavskyj, pričom zdôraznil, že ukrajinskí vojaci vytrvalo držia obranu na fronte Avdijivka.

Počas uplynulého dňa jednotky raketových síl a delostrelectva z tavrijskej operatívno-strategickej skupiny dokončili 847 palebných misií, zabili 455 Rusov a zničili jeden tank, dve obrnené vozidlá, dva delostrelecké systémy a tri drony.


Ukrajinské sily zničili aj dva muničné sklady a poškodili ďalších sedem kusov ruskej vojenskej techniky. „Útočná operácia na fronte Melitopoľ pokračuje,“ uzavrel Tarnavskyj.


Zdroj: SITA.sk - Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd nerozhodol o prípadnej obnove konania pre dvojicu odsúdenú za vraždu Jozefa Mišenku
<< predchádzajúci článok
Ruský štátny zbrojársky podnik vyrábajúcu strely Kinžal zasiahli drony (foto+video)