Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. októbra 2019

Dobrovoľníci dostanú ocenenia Srdce na dlaniIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Andrej Galica
Bratislava 16. októbra (TASR) - Ľudia, ktorí bez nároku na finančnú odmenu venujú svoj čas a energiu ľuďom, ktorí to potrebujú, či projektom, ktoré robia svet krajším a solidárnejším, dostanú aj tento rok ocenenia Srdce na dlani. TASR o tom informovala koordinátorka oceňovania Mária Joklová z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.


Dobrovoľnícke centrá v Banskobystrickom, Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji vyzývajú organizácie, jednotlivcov či kolektívy, aby nominovali dobrovoľníkov. Historicky prvé oceňovanie a podujatie Srdce na dlani sa konalo v roku 1999 v Bratislave. Uskutočňuje sa pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (5.12.) a Medzinárodného dňa koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (5.11).

Vyvrcholením krajských kampaní je séria podujatí Srdce na dlani s odovzdávaním ocenení. Záštitu nad týmito podujatiami už druhý rok preberá splnomocnenec Úradu vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl.

Dobrovoľníctvo sa realizuje v rôznych oblastiach života spoločnosti, napríklad sociálnej a zdravotnej oblasti, v oblasti výchovy a vzdelávania, kultúry a umenia, ochrany životného prostredia, rozvoja komunít a občianskej spoločnosti či v oblasti ochrany ľudských práv, demokracie a slobody.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DAB v Nitre začalo pripravovať inscenáciu Banalita lásky
<< predchádzajúci článok
Autorka Únosu pripravuje nový slovenský film Sviňa

Dobrovoľníci dostanú ocenenia Srdce na dlani - diskusné fórum čitateľov