Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. januára 2022

Doležal:Rušňovodič zrejme nezabezpečil rušeň, ten zastal až v Maďarsku



Súprava nákladného vlaku sa v pondelok večer samovoľne uvoľnila na železničnej stanici Košice-Barca a prešla až na maďarské územie.



Zdieľať
Doležal:Rušňovodič zrejme nezabezpečil rušeň, ten zastal až v Maďarsku

V prípade uvoľnenia nákladného vlaku, ktorý prešiel z Košíc až do Maďarska, rušňovodič súkromnej spoločnosti zrejme nezabezpečil rušeň proti posunu. Vo štvrtkovom živom vysielaní na sociálnej sieti to uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Priblížil, že už má predbežné informácie a vyšetrovať ich bude Dopravný úrad.


Situácia podľa Doležala nastala, keď súkromná spoločnosť riešila špedičnú činnosť v železničnej stanici Košice-Barca. "Rušňovodič tejto spoločnosti, pravdepodobne z nedbalosti, ale to naozaj povie až vyšetrovanie, nezabezpečil rušeň proti posunu, tento sa vzhľadom na sklon trate dal sám do pohybu a prešiel až do Maďarska," opísal minister.

Súprava nákladného vlaku sa v pondelok (10. 1.) večer samovoľne uvoľnila na železničnej stanici Košice-Barca a prešla až na maďarské územie. Potvrdila to v stredu (12. 1.) Železničná spoločnosť (ZSSK) Cargo Slovakia s tým, že nedošlo k ujme na zdraví zamestnancov a ani k poškodeniu majetku.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Bödör je podľa Fica nevinný a stíhaný z politických dôvodov, Hlas jeho prepustenie označil za dôkaz zneužívania trestného práva
<< predchádzajúci článok
Poslanci budú v utorok na mimoriadnej schôdzi rokovať o referende a obrannej dohode s USA

Doležal:Rušňovodič zrejme nezabezpečil rušeň, ten zastal až v Maďarsku - diskusné fórum čitateľov