Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. decembra 2011

Dominik Dán predbehol na Martinuse aj knihu o DemitroviNajpredávanejšou knihou na www.martinus.sk bola v období od 5. do 18. decembra kniha Na podpätkoch Dominika Dána, ktorá vládla aj predchádzajúcim dvom rebríčkom. Na druhej priečke sa rovnako ako ...Zdieľať
na podpatkoch BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) - Najpredávanejšou knihou na www.martinus.sk bola v období od 5. do 18. decembra kniha Na podpätkoch Dominika Dána, ktorá vládla aj predchádzajúcim dvom rebríčkom. Na druhej priečke sa rovnako ako pred dvoma týždňami umiestnila kniha Demitra: 38 o zosnulej slovenskej hokejovej ikone Pavlovi Demitrovi, ktorú napísal Ján Bednarič s kolektívom. Zo štvorky na trojku sa posunuli Expedície 1973 - 1982 Júliusa Satinského. Naopak z trojky na štvorku kleslo slovenské vydanie životopisu Stevea Jobsa z pera Waltera Isaacsona.


Do Top 10 najpredávanejších kníh od 5. do 18. decembra sa dostala iba jedna novinka, ktorou je Nebo nie je výmysel amerických autorov Todda Burpa a Lynn Vincentovej. Kniha s podtitulom Neuveriteľný príbeh chlapčeka o výlete do neba a naspäť je o tom, ako iba trojročný Colton Burpo vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať.

Desať najpredávanejších kníh od 5. do 18. decembra:

1. Na podpätkoch - Dominik Dán
2. Demitra: 38 - Ján Bednarič a kolektív
3. Expedície 1973 - 1982 - Július Satinský
4. Steve Jobs (slovenské vydanie) - Walter Isaacson
5. Nebo nie je výmysel - Todd Burpo, Lynn Vincentová
6. Jeden deň - David Nicholls
7. Najlepší bicykel na svete - Robert Penn
8. Maverick - Marek Adamík, Eva Bacigalová
9. Sezóna potkanov - Jozef Banáš
10. Návod na prežitie pre bejby + Hneď to bude, Anjelik (komplet) - Igor Bukovský

Zdroj: www.martinus.sk

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fragile s hosťami vypredali Pasienky
<< predchádzajúci článok
Sviatky v televízii budú tradične rozprávkové

Dominik Dán predbehol na Martinuse aj knihu o Demitrovi - diskusné fórum čitateľov