26. septembra 2012

Dominika Cibulková neprešla v Tokiu cez osemfinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú ani tretíkrát v kariére. Po neúspechoch na tvrdom povrchu v Stanforde 2009 a tento rok na parížskej ...

dominikacibulkova TOKIO 26. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú ani tretíkrát v kariére.

Po neúspechoch na tvrdom povrchu v Stanforde 2009 a tento rok na parížskej antuke na Roland Garros prehrala 23-ročná rodáčka z Bratislavy so súperkou o päť rokov staršou aj v stredajšom stretnutí osemfinálového 3. kola na turnaji v Tokiu, tentoraz za 96 minút 4:6, 5:7.

Dvanásta nasadená si z Tokia odvezie finančnú prémiu 22-tisíc dolárov a 125 bodov do singlového rebríčka WTA.

Cibulková prehrala v prvom sete v tretej hre svoje podanie a potom len doťahovala náskok súperky.

Pri jej servise za stavu 5:4 mala dvakrát možnosť brejku, ani jednu však nevyužila a Stosurová premenila prvý setbal. Ako prvá zaváhala v druhom sete pri svojom podaní opäť Cibulková, ale tentoraz sa jej podaril rebrejk a udržala krok s Austrálčankou až do stavu 5:5.

V jedenástom geme sa dostala na servise do stavu 0:40, dva brejkbaly ešte odvrátila, ale tretí už nie. Stosurová jej ešte dala jednu šancu pri vlastnom podaní, Cibulková však brejkbal nepremenila, súperka nasadená ako ôsma svoj prvý mečbal áno.

Výsledok stredajšieho stretnutia osemfinálového 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (Premier, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch):
Samantha Stosurová (Aus.-8) - Dominika Cibulková (SR-12) 6:4, 7:5 za 96 minút