02. marca 2014

Dominika Cibulková získala v Acapulcu štvrtý titul na okruhu WTA

Slovenská tenistka Dominika Cibulková

Slovenská tenistka Dominika Cibulková Foto: TASR/AP

Acapulco 2. marca (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková získala štvrtý titul na okruhu WTA, keď v noci na nedeľu triumfovala na hardovom turnaji v mexickom Acapulcu. Vo svojom jubilejnom 10. finále dvojhry si ako nasadená jednotka poradila s Američankou Christinou McHaleovou za 2:55 h po trojsetovej bitke 7:6 (3), 4:6 a 6:4. Tohtoročná finalistka Australian Open nadviazala na turnajové triumfy zo Stanfordu (2013), Carlsbadu (2012) a Moskvy (2011). Pre Cibulkovú to bol 300. víťazný singlový zápas v kariére.

Zverenka trénera Mateja Liptáka si z Acapulca odnáša prémiu 43.000 USD a 280 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude figurovať na 11. mieste - najvyššie v kariére, keď predstihne Srbku Anu Ivanovičovú i Dánku Caroline Wozniacku. Cibulková si v Mexiku zároveň vylepšila pozíciu v boji o účasť na októbrovom šampionáte WTA Tour v Singapure, kde sa kvalifikuje osem hráčok, ktoré získajú v tejto sezóne najviac bodov.

Slovenskej jednotke vyšiel úvod zápasu s McHaleovou, keď v druhom geme prelomila podanie Američanky a ujala sa vedenia 2:0. Cibulková si postupne vypracovala náskok 5:2, no McHaleová nezložila zbrane, v deviatej hre odvrátila setbal a vyrovnala na 5:5. Na rad napokon prišiel tajbrejk, v ktorom od stavu 3:3 mala navrch Cibulková a po 74 minútach získala "maratónsky" prvý set vo svoj prospech.

V druhom dejstve prevzala iniciatívu McHaleová a vďaka brejku vo štvrtom geme odskočila Cibulkovej na 5:2. Slovenka síce znížila na 4:5, v desiatej hre však opäť stratila servis a o osude stretnutia musel rozhodnúť tretí set. V ňom sa presadila Cibulková, ktorá si po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:1. Za stavu 5:4 premenila pri vlastnom podaní v poradí štvrtý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s McHaleovou už na 3:0. Američanku to bolo premiérové finále na okruhu WTA.