Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2018

Dömötör: V Bruseli bránili maďarskej kampaniV Bruseli policajti zasiahli do kampane maďarskej vlády poukazujúcej na negatívne dôsledky migračnej politiky Európskej únie, uviedol na Facebooku vo štvrtok ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Ladislav Vallach
Budapešť 6. decembra (TASR) - V Bruseli policajti zasiahli do kampane maďarskej vlády poukazujúcej na negatívne dôsledky migračnej politiky Európskej únie, uviedol na Facebooku vo štvrtok štátny tajomník úradu vlády Csaba Dömötör.


Predstaviteľ vlády podľa agentúry MTI pripomenul, že maďarský kabinet objednal malé nákladné vozidlo premávajúce po uliciach belgického hlavného mesta s protimigračným transparentom. V stredu podľa jeho slov bruselská polícia auto zastavila a vodiča "prinútila" transparent odstrániť.

Na transparente sa uvádzalo, že šéf politickej skupiny liberálov a demokratov v Európskom parlamente (ALDE) Guy Verhofstadt tvrdí, že nie je žiadna prisťahovalecká kríza, pritom ale stovky ľudí zomreli pri teroristických útokoch v Európe.

"V Bruseli je teda cenzúra, prebiehajúcu kampaň maďarskej vlády chcú zakázať," dodal maďarský štátny tajomník, ktorý to označil za neprijateľné.

Podotkol tiež, že začiatkom novembra európski liberáli spustili v Bruseli podobnú kampaň s malým nákladným autom. Na mobilnom transparente bola vtedy fotografia premiéra Viktora Orbána s nápisom v angličtine: "Zoberie si naše peniaze, potom chce zbúrať Európu". Na druhej strane stál maďarský odkaz: "Najskôr chcel iba naše peniaze. Teraz je v hre jednota Európy!"

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarským odborárom nestačí ústup vlády v návrhu novely
<< predchádzajúci článok
Orgány činné v trestnom konaní by mali napokon skúmať aj anonymy

Dömötör: V Bruseli bránili maďarskej kampani - diskusné fórum čitateľov