Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. mája 2006

Dostavba EMO podľa Greenpeace zvýši cenu elektrinyDostavba 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne Mochovce (EMO) podľa organizácie Greenpeace zvýši cenu elektrickej energie na Slovensku o 15 až 30 percent. "Dostavba môže byť rentabilná iba pri ďalšom ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. mája (WN/SITA) - Dostavba 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne Mochovce (EMO) podľa organizácie Greenpeace zvýši cenu elektrickej energie na Slovensku o 15 až 30 percent. "Dostavba môže byť rentabilná iba pri ďalšom zvýšení cien elektrickej energie. Považujeme za neprijateľné, aby sa dostavba mochoveckých reaktorov presadzovala aj za cenu ďalšieho nárastu cien elektrickej energie,” uviedol koordinátor energetickej kampane Greenpeace Jan Beránek.

Cena elektrickej energie na Slovensku je v porovnaní s okolitými štátmi podľa Greenpeace alarmujúco vysoká, keď na Slovensku platíme už teraz dvojnásobne viac za elektrinu, ako je priemer Európskej únie (EÚ). “V porovnaní s príjmami platia občania Slovenska najvyššie ceny elektriny v EÚ. Ukazuje sa, že tvrdenia politikov o tom, ako vysoký podiel jadrových elektrární zabezpečí Slovensku lacnú energiu boli a sú nepravdivé,” uzavrel Beránek.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Okolie nadchodu pri Artmedii upravia do konca júna
<< predchádzajúci článok
Ľudia v lotérii najčastejšie tipujú počet strán v parlamente po júnových voľbách

Dostavba EMO podľa Greenpeace zvýši cenu elektriny - diskusné fórum čitateľov